مترو هشتگرد این هفته افتتاح می‌شود

منبع: رکنا

21

1398/10/8

14:57


مترو هشتگرد این هفته افتتاح می‌شود

به گزارش رکنا، محمد اسلامی در آیین بهره‌برداری از 243 دستگاه انواع ناوگان ریلی با بیان این‌که خدا را شاکریم مرحله دوم مراسم بهره‌برداری از تولیدات ریلی ساخت داخل را برگزار می‌کنیم، اظهار کرد: در ایران ظرفیت‌های متنوع و قابلیت‌های ارزشمندی داریم؛ 8 شرکت تولیدکننده انواع تجهیزات ریلی نشان از آن دارد که اگر ارتباط منطقی بین تولیدکننده، بخش خصوصی و راه‌آهن وجود داشته باشد هیچ تولیدکننده‌ای بدون سفارش نخواهد ماند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مدیرعامل یکی از شرکت‌های تولیدکننده داخلی واگن،‌ اعلام کرد تا امروز 344 واگن تحویل بهره‌برداران شده است که طی 20 سال اخیر چنین اتفاقی روی نداده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که این ظرفیت در راستای اقتدار ملی است،‌ تصریح کرد: اقدام امروز، یک اقدام راهبردی و سیاست پابرجاست و از تمام دستگاه‌های ذی‌ربط که به تقویت تولید داخل تجهیزات ریلی کمک کرده‌اند، قدردانی می‌کنم.

بنا به گزارش تسنیم، اسلامی همچنین با وعده حمایت از تولیدکنندگان داخلی واگن از طریق ماده 12 قانون رفع موانع تولید، گفت: ریل باس برای قطارهای حومه‌ای یک ضرورت است و به دلیل بحران آلودگی و ترافیک کلانشهرها باید بیش از گذشته به قطارهای حومه‌ای توجه کنیم و تولید ریل باس را افزایش دهیم.

وی با اشاره به افتتاح مترو هشتگرد طی هفته جاری، افزود: این مسئله باعث کاهش استفاده از خودروهای شخصی و افزایش سهم ریل در تردد مردم خواهیم بود.

مطالب مشابه