تحقیقات حوزوی راهکار اساسی و کاربردی فرهنگی دارند

منبع: حوزه

23

1398/10/8

15:12


حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سابقه حوزه های علمیه در کارهای پژوهشی و تحقیقی قابل تحسین است، تصریح کرد: تحقیقات و پژوهش های حوزوی بعضاً راهکار اساسی و کاربردی فرهنگی دارند.

تحقیقات حوزوی راهکار اساسی و کاربردی فرهنگی دارند

به گزارش خبرگزاری «حوزه» در کرمانشاه، آیت الله علما، در یکصد و هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، استاندار و با شرکت مدیران کل دستگاه های اجرایی در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه برگزار شد، گفت: در تمام تنگناهای انقلاب ، هر زمانی مشکلی پدید آمد، این مردم بودند که با حضور به موقع خود، تمام توطئه ها و نقشه های دشمنان را نقش بر آب می کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه دشمن برای ضربه زدن به انقلاب از راه فرهنگی وارد شد، گفت: به همین خاطر مقام معظم رهبری بارها به همه ما از نفوذ فرهنگی دشمن ، با عناوین شبیخون فرهنگی، ناتو فرهنگی و تهاجم فرهنگی ، یاد نمود.

وی تصریح کرد: متولیان امر فرهنگ متأسفانه در خیلی از جاها آنگونه که بایسته بود ، به هشدارهای مقام معظم رهبری توجه جدی نکردند.

آیت الله علما با اشاره به اینکه خوشبختانه جوانان ما بسیار خوب هستند و این ظرفیت عظیم انقلابی را کمتر جایی در دنیا دارا می باشد، اظهار داشت: لذا باید در برخورد با جوانان ، به زبان آنها سخن بگوییم و علم و دانسته های خود را به روز نماییم.

وی با اشاره به سابقه خوب حوزه های علمیه در کارهای پژوهشی و تحقیقی تصریح کرد: حوزه های علمیه سوابق درخشانی در زمینه های پژوهش و تحقیق دارند ، آثاری که بعضا راهکار های اساسی و کاربردی فرهنگی را مطرح می سازد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: با تأسی به اسلام و قرآن ظرفیت های فرهنگی ما در جهان بی نظیر است.

رئیس شورای حوزه علمیه کرمانشاه افزود: با اشاره به اینکه سابقه حوزه های علمیه در کارهای پژوهشی و تحقیقی قابل تحسین است.تصریح کرد: تحقیقات و پژوهش های حوزوی بعضاً راهکار اساسی و کاربردی فرهنگی دارند.

گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علما، حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی، نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید برای رسیدن به خروجی مطلوب شورای فرهنگ عمومی، هر سال از مصوبات شورا گزارشی تهیه شده و موانع اجرای مصوبات را بررسی نماییم.

وی افزود: پیشنهاد می شود، در جلسات آتی شورا از مدیر حوزه علمیه استان کرمانشاه هم دعوت بعمل آید .

در ادامه جلسه مهندس بازوند استاندار کرمانشاه گفت: در معرفی کرمانشاه به عنوان یک استان ثروتمند همه با تلاش نماییم.

استاندار کرمانشاه از ظرفیت های فرهنگی، اقلیمی ، تاریخی و باستانی  به عنوان بسترهای موفق  جهت طرح کرمانشاه ۲۰۲۰ یاد نمود و افزود: برای اینکه کرمانشاه در سال ۲۰۲۰ با قدرت به عنوان پایتخت گردشگری جهان معرفی شود ، باید از تمام سرمایه های فکری و فرهنگی استفاده نماییم.

شایان ذکر است در ادامه جلسه برخی از مدعوین به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

مطالب مشابه