معرفی برترین سریال‌ های هندی یک دهه گذشته، از ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰

معرفی برترین سریال‌ های هندی یک دهه گذشته، از ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰


منبع: کولاک

1,403

1398/10/8

15:13


در این مطلب به معرفی برترین سریال‌ های هندی یک دهه گذشته از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ پرداخته ایم. سریال های هندی به لحاظ محتوایی و داستانی مملو از غافلگیری و هیجان بوده‌اند و دهه‌ای که گذشت را می‌توان یک دهه کاملا بیدار در عرصه سریال های هندی نامید. سریال‌های هندی هنوز به لحاظ تولید محتوا خوب و قابل قبول نیاز به تلاش زیادی دارند اما طی سال‌های گذشته تولید و نمایش برخی آثار نسبتا درخور توانسته نگاه به رسانه ملی هند را تغییر دهد.

معرفی برترین سریال‌ های هندی

معرفی برترین سریال‌ های هندی

درام اجتماعی که با یک داستان عاشقانه ادغام شده باشد ، کلید و رمز جدید موفقیت در قاب تلویزیون است. معدود تهیه کنندگان و بازیگرانی با سوژه های خود ریسک‌های زیادی برای تغییر روایت در تلویزیون ایجاد کرده اند. حالا که پایان دهه رسیده و سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شده است قصد داریم بهترین سریال‌ هندی که در یک دهه پیش پخش شدند و آثار متفاوت و پرمخاطبی بودند در اینجا معرفی کنیم.

 1. ۲۰۱۰: Sasural Genda Phool:

این سریال راگینی خانا و جی سونی در سال ۲۰۱۰ پخش شد و سعی در تغییر سنت  قدیمی  رابطه میان  خانواده شوهر با عروس داشت. این سریال نقد مثبتی دریافت کرد و به موضوعی پرداخت که در دهه گذشته برای تلویزیون تازگی داشت زیرا تلویزیون غالبا ب به تصویر کشیدن رابطه عروس و مادر شوهر رونق گرفته است و مطمئنا تازگی خاص خودش را داشته است.

 

 1. Bade Acche Lagte Hain:

این سریال تلویزیونی با بازی رام کاپور و ساکشی تنوار برای اولین بار در سریال‌های تلیویزیونی عشقی میان یک زن و مرد میان سال را به نمایش گذاشت. این سریال به نوعی هنجار شکنی کرد و نگاه منفی و دید بدی که به عاشق شدن دو فرد میان سال وجود داشت را از بین برد. این سریال به محوبیت بسیار خوبی میان مردم رسید و جزء سریال‌های پرطرفدار بود.

 1. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon:

سانیا ایرانی و بارون سوبتی بازیگران اصلی سریال «این عشق را چه بنامم» بودند. این سریال یک درام عاشقانه است که تمام فاکتورهای لازم برای همراه کردن مخاطب را داشت. اگرچه این سریال درمورد یک مرد جوان عصبی و دختری پریشان و اندوهگین بود به ارتباط تیره و تار عروس و مادرشوهر رسید و راه را برای تنفس دیگر داستان‌های عاشقانه این چنینی هموار کرد.

 1. Diya Aur Bati Hum:

دیپیکا سینگ و اناس رشید بازیگران اصلی این سریال هستند و این سریال هم به نوعی تغییر دهنده بازی و هنجار شکن بود. داستان درمورد مردی بود که همسرش را تشویق و حمایت می‌کرد تا به رویا و آرزویش برسد و در یکی از روستاهای کوچک راجستان بتواند افسر پلیس شود. این سریال به زنان انگیزه می‌داد تا به دنبال محقق کردن آرزوهایشان بروند و نشان داد که چطور یک شوهر می‌تواند برای همسرش به یک حامی بزرگ تبدیل شود. پرداختن به این موضوع برای جامعه هند بسیار لازم و ضروری بود که هنوز هم طنین اندز است.

 

 1. ۲۰۱۲: Qubool Hai

قبول می‌کنم با بازی کارن سینگ گروور و سروبی جیوتی در نقش‌های اصلی از معدود سریال‌هایی بود که به فرهنگ مسلمانان در هند پرداخت و  آن ر مورد توجه قرار داد. سوربی جیونی در نقش «زویا» زنی ترقی خواه و پیشرفت طلب بود که این ویژگی نیز به نوعی در سریال‌های هندی تزگی داشت. شخصیت اصلی زن فیلم هم برخلاف سایر سریال‌های متعارف در این سریل شلوار جین و بلوز به تن می‌کرد درحالیکه تا آن موقع غالبا زنها در سریال‌ها فقط لباس‌های سنتی هندی به تن داشتند.

 

 1. ۲۰۱۳: Mahabharat

سریال تاریخی مهابهارات با بازی شهیر شیخ در نقش «آرجون» در میان سایرین یک موفقیت عمده محسوب می‌شد. هزینه ساخت و تولید این سریال بسیار بالا بود اما موفقیت و دیده شدن ین سریال باعث شد که راه دوباره برای ساخت سریال‌های اساطیری هموار شود. بازیگران این سریال اجراهای بسیار خوب و تماشایی‌ای داشتند که مخاطب را با داستان همراه میکرد. از طرفی داستان و تم این سریال برای مخاطبانی که از تماشای داستان‌های تکراری عروس و مادرشوهر خسته شده بودند تازگی داشت.

 1. ۲۰۱۴: Yeh Hai Mohabbatein

کارن پاتل و دیویانکا تریپتی بازیگران اصلی این سریال هستند.  «عشق و محبت همین است» با پرداختن به موضوع ناباروری و تغییر در رویکرد و درک و نگاه جامعه به زنی که شاید نتواند بچه دار شود ، شروع بسیار امیدوار کننده ای داشت.  همچنین به کنار هم قرار گرفتن دو نفر با دو فرهنگ مختلف پرداخت اما در اواسط داستان، از هدف اصلی خود دور شد که البته این امر خط داستان خوب سریال را زیر سوال نمی‌برد.

 1. ۲۰۱۵: Naagin

اولین سری سریال موفق «ملکه مارها» یا همان ناگین به تهیه کنندگی اکتا کاپور در سال ۲۰۱۵ نمایش داده شد. هرچند این سریال به شدت از سوی برخی افراد مورد انتقد قرار گرفت اما هیچ کس نمی تواند انکار کند که این سریال کل روند فوق طبیعی‌ها را به سطح بالاتری ارتقا داد. این سریال یکی از بهترین و پرمخاطب‌ترین سریال دهه قبل بوده که البته هنوز سریال در حال پخش است. درحال حاضر فصل چهارم این سریال تخیلی با بازی مونی روی در حال پخش است.

 

 1. Ishqbaaaz:

ناکول مهتا و سوربی چاندنا بازیگران اصلی این سریال هستند. «عشقباز» هنجارها در روابط اجتماعی و عقاید مردسالانه  تغییرناپذیر را به چالش کشید اتفاقی که پیش از این سریال‌های هندی شاهد آن نبودند. این سریال  یک داستان عاشقانه خوش ساخت بود که موضوعات مهم را به روایت خود آنها برجسته می کند. بازی بی عیب و نقص ناکول و سوربی یک امتیاز مضاعف برای این سریال محسوب می‌شد. درنهایت ین سریال نگاه مردم به یک درام عاشقانه را تغییر داد و یک مکتب تفکر تازه برای مردم ساخت.

 

 1. Naamkarann:

سریال «نام کارن» که به پشتوانه ماهش بات ساخته شده بود طرز تفکر سطحی خانواده‌هایی که میان فرزندانشان تبعیض قائل می‌شوند را زیر سوال برد. این سریال به داستان زندگی دختری به نام «آونی» پرداخته که فرزندی نامشروع است و در تلاش است که در اجتماع برای خودش احترام و جایگاه قابل قبولی به دست بیاورد. این امر باعث تعجب می شود که ما به عنوان انسان در تلاش برای بدست اوردن   یک زندگی شاد سطحی، انسانیت خود را از دست می دهیم.

معرفی برترین سریال‌ های هندی ده سال اخیر

معرفی برترین سریال‌ های هندی ده سال اخیر
 1. Beyhadh:

جنیفر وینجت در این سریال  نوع  ادراک مخاطبان زن از بازیگر تلویزیون را تغییر داد. او در این سریال  نقش یک عاشق مجنون به نام  مایا ، با رگه‌های تیره را بازی کرد. این سریال در حال حاضر در فصل دوم خود قرار دارد.

 

 1. Kuch Rang Pyaar Ke Aise Bhi:

این سریال با بازی شهیر شیخ و اریکا فرناندز به مسئله برابری حقوق زن و مرد پرداخته است. این سریال  نوع تعارفی از زنان جاه طلب را نشان می داد که نترس و جسور  بودند و روی زمین ایستاده بودند. این سریال با حساسیت به اجرا در آمد و به نوبه خود تفکر تازه‌ای ایجاد کرد.

 1. ۲۰۱۷: Ishq Mein Marjawan

سریال تریلر «برای عشق جان می‌دهم» با بازی آرجون بیجلانی و عالیشا پنوار از آن دسته از سریال‌هایی بود که مخاطب را تحریک به پیگیری ماجرا می‌کرد. این سریال برای کسانی که می‌خواستند شخصیت‌های واقعی کاراکترها را ببینند و از دیدن داستان عاشقانه نرمال خسته شده بود تازگی داشت. منحصر به فردی که این سریال  برای مخاطب به ارمغان آورد آن را جذاب می کرد. سایه های بسیاری برای بازیگران نیز وجود داشت.

 

 1. Ishq Subhan Allah:

«عشق سبحان الله» با بازی ایشا سینگ و ادنان خان در نقش‌های اصلی سریال عمدنا به فرهنگ مسلمان‌ها توجه داشت و هدف آن پیدا کردن پاسخ و ساده نشان دادن این فرهنگ برای بسیاری از مردم بود. در این سریل خیلی از سوال‌های درست که فرهنگ مسلمانان وجود دارد پرسیده شد سوالل‌هایی مثل سه طلاقه کردن، اینکه چرا مردان حق دارند زن‌شان را به میل خود طلاق بدهند. محتوا و داستان جالب این سریال باعث شد این سریال به یکی از پرمخاطب‌ترین و محبوب‌ترین سریال‌های هندی تبدیل شود.

 1. Silsila Badalte Rishton Ka:

درشتی داما و  شاکتی آرورا بازیگران اصلی سریال هستند. داستان به خیانت و روابط فرازناشویی می‌پردازد. داستان در دوره پخش خود داستان بسیار قوی و مستحکمی بود که اوایل پخش عملکرد خوبی داشت اما در ادامه پخش مورد انتقاد قرار گرفت و نهایتا متوقف شد.

 

 1. Yeh Rishtey Hain Pyaar Ke:

عمدتا این فیلم به شکل یک درام خانوادگی شروع شد. شهیر شیخ و ریا شرما بازیگران اصلی سریال هستند. حرف اصلی این سریال این است که دختر و پسر قبل از ازدواج باید یک دوره دوستی با هم داشته باشند تا به شناخت درستی از هم برسند. این سریال عملکرد نسبت خوبی داشته و مخاطبین خودش را داشته است.

 

 1. Yeh Hai Chahatein:

این سریال که تازه نمایش آن آغاز شده داستان  امیدبخشی دارد و به نظر می‌رسد توانایی جذب مخاطب را دارد. داستان درمورد مشکلات پیش روی یک مادر تنها برای اداره زندگی و کنترل فرزندش می‌باشد. سرگون کور و ابرار قاضی بازیگران اصلی این سریال تازه نمایش هستند.

معرفی برترین سریال‌ های هندی

معرفی برترین سریال‌ های هندی

در برچسب سریال هندی مطالب به روز شده و مرتبط را دنبال کنید

مطالب مشابه