مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی از نیمه دوم بهمن

منبع: نمناک

29

1398/10/8

15:23


معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان مسکن ملی منتظر باشندکه از نیمه دوم بهمن ثبت نام مرحله دوم آغاز می شود.

ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی

فارس: محمود محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا پالایش ثبت نام کنندگان مسکن ملی آغاز شده است، گفت:مرحله اول ثبت نام مسکن ملی در 30 آذر به اتمام رسید و حدود 240 هزار نفر ثبت نام کردند که این 240 هزار نفر غیر از بافت فرسوده که 20 هزار نفر هستند، در حال پالایش هستند.

 

متقاضیان مسکن ملی در 3 بخش پالایش می شوند

 

وی افزود:این پالایش همانا در سامانه فرم «ج» است که در حقیقت استفاده از تسهیلات ارز دولتی در حوزه زمین و مسکن است انجام می شود و سه تا پالایش دیگر وجود دارد که در حوزه ثبت اسناد ، ثبت احوال و سیستم بانکی می شوند که این ها در حال انجام است و امیدواریم تا نیمه بهمن ماه نتیجه نهایی پالایش مشخص شود و به واجدین شرایط اطلاع رسانی خواهد شد تا برای طی مراحل ثبت نام مراجعه حضور داشته باشند.

 

طرح اقدام ملی مسکن تا سال 1400 به اتمام می رسد؟

 

محمودزاده در پاسخ به این سؤال که آیا خوشبین هستید که طرح اقدام ملی مسکن تا سال 1400 به اتمام برسد، گفت:نکته ای که وجود دارد این است که در بحث ساخت مسکن یک بخشی به عنوان تسهیلات است که دولت ارائه می کند و یک بخش هم آورده متقاضیان است و در بحث ساخت طبق تجاربی که در گذشته مثل مسکن مهر وجود داشت، این است که برخی از متقاضیان آورده خود را به موقع پرداخت نمی کنند و این باعث می شود که مابقی متقاضیان دچار مشکل در پیشرفت کار شوند.

 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:پس اگر آورده متقاضیان به موقع باشد این پروژه ها از لحاظ مهندسی در کمتر از 2 سال هم قابل انجام است اما این یکی از نکات اصلی است که در جریان اجرای ساخت و تکمیل بخشی بر عهده متقاضیان و واریز به موقع آورده متقاضیان است.

 

وی در پاسخ به این سوال که در استان تهران چه تعداد ثبت نام داشتیم گفت:در استان تهران حدود 70 هزار واحد مسکونی ثبت نام داشتیم که 20 هزار واحد مربوط به شهر غیر از تهران بود و 50 هزار واحد هم در شهرهای جدید و تهران بوده است.

 

وی ادامه داد:سهمیه استان تهران 70 هزار واحد مسکونی است و در همین حد نیز ثبت نام صورت گرفته است. پس ثبت نام به اندازه ظرفیت انجام می شود و پس از این که به علت نداشتن شرایط ریزش صورت بگیرد ثبت نام جدید صورت می گیرد.

 

محمودزاده تصریح کرد:پس آنهایی که واجد شرایط هستند منتظر بمانند چون احتمالاً از ثبت نام های مسکن ملی ریزش خواهد شد، به عنوان مثال در برخی از شهرها عدد بزرگ که متأسفانه دارای شرایط نبودند ثبت نام کردند و باعث طولانی شدن این روند شدند.

انتهای پیام/م

 

 

 

مطالب مشابه