لاستیک‌های فرسوده تبدیل به آسفالت می‌شوند

منبع: برترین ها

27

1398/10/8

15:51


علیپور گفت: لاستیک‌های فرسوده دیگر به آرادکوه نمی‌روند، بلکه در سطح شهر و در صنایعی مانند آسفالت استفاده خواهند شد.

باشگاه خبرنگاران جوان: صدرالدین علیپور رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران صبح امروز در مراسم امضاء تفاهمنامه با وزارت ارتباطات برای کاهش تولید پسماند، گفت: وزارت ارتباطات به عنوان اولین دستگاه دولتی به طرح کاهش پسماند ملحق شده است و در دنیا هم طرح کاهش به عنوان رویکردی در راستای بازیافت مطرح است و اقداماتی انجام می‌دهند که کاهش اثرات پسماند را داشته باشد.

او با اشاره به اینکه سازمان جهانی محیط زیست شعار سال را به کاهش تولید پسماند اختصاص داده است، گفت: حداکثر تلاش این است که پسماندی دفع نشود و همه پسماندها تبدیل به کومپوست شده و یا بازیافت شوند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه 6 گام برای طرح کاپ در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: گام اول طرح کاپ، آموزش عمومی از طریق مناطق و نواحی است که در همین مسیر مخازنی را تعبیه کرده‌ایم که جایگزین مخازن فعلی شوند. مخازن فعلی معضلی را ایجاد کرده که هر کسی در هر ساعتی هر زباله‌ای را که بخواهد تخلیه می‌کند و به دنبال آن هم شاهد زباله‌گردی هستیم.

علیپور با بیان اینکه تغییر شکل و فرمت مخازن در دستور کار است، اظهار کرد: مخازن فعلی باعث می‌شوند که در اول روز چند بار جمع‌آوری زباله داشته باشیم و لذا تغییر این وضعیت برای ما دارای اهمیت است.

او با بیان اینکه تا پایان سال هزار ایستگاه مخزن چندگانه در سطح شهر مستقر می‌شوند، اظهار کرد: جدای از این کار دستگاه‌های RVM را راه‌اندازی کرده‌ایم که می‌تواند پسماند خشک را تحویل گرفته و به ازاء آن اعتبار دهد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه اسنپ و تپسی می‌خواهند در حوزه جمع‌آوری پسماند خشک با ما همکاری کنند، گفت: سال گذشته 40 هزار تن سر شاخه را جمع‌آوری کردیم که امسال قرار است سر شاخه‌ها را در صنایع چوبی به کار ببریم.

علیپور خاطرنشان کرد: لاستیک‌های فرسوده خودروهای سواری هم دیگر به آرادکوه نمی‌روند بلکه در سطح شهر در صنایعی مانند آسفالت و کفپوش استفاده خواهند شد.

مطالب مشابه