مقایسه پرسپولیس برانکو و کالدرون؛ آپدیت جدید از تیم قهرمان

منبع: 90 تی وی

35

1398/10/8

15:54


پرسپولیس در پایان هفته شانزدهم، کارنامه‌ای بسیار شبیه به پرسپولیس فصل گذشته دارد و در بیشتر زمینه‌ها، پیشرفت هم کرده است.

مقایسه پرسپولیس برانکو و کالدرون؛ آپدیت جدید از تیم قهرمان

پرسپولیس در پایان هفته شانزدهم، کارنامه‌ای بسیار شبیه به پرسپولیس فصل گذشته دارد و در بیشتر زمینه‌ها، پیشرفت هم کرده است.

به گزارش وبسایت نود، پیروزی مقابل نساجی، کالدرون را با کارنامه‌ای موفق به تعطیلات فرستاد. هر چند حرف‌های او پیش از ترک ایران، نشان می‌داد از مدیران باشگاه دلخور است و با ناراحتی، تهران را ترک می‌کند. ماه‌های حضور کالدرون در پرسپولیس، تناقض زیادی داشت. تیم او بجز مقطعی کوتاه، همیشه در بین مدعیان قرار داشت و نتایج نسبتا قابل قبولی می‌گرفت. با این حال مقایسه دائمی با برانکو و بازی‌های کم گل خانگی، باعث می‌شد محبوبیت زیادی روی سکوها نداشته باشد.

با پایان نیم فصل اما، آمار نشان می‌دهد پرسپولیس کالدرون شباهت زیادی به پرسپولیس فصل پیش داشته و حتی نسبت به آن، تیم بهتری محسوب می‌شود. پرسپولیس این فصل، به صورت میانگین 2.12 امتیاز از هر بازی می‌گیرد. میانگین پرسپولیسی که فصل پیش قهرمان لیگ برتر شد، 2.02 امتیاز بود. علاوه بر این، آن‌ها نسبتا به فصل پیش بیشتر گل می‌زنند و کمتر گل می‌خورند. میانگین گلزنی پرسپولیس در هر مسابقه از 1.2 به 1.25 گل در هر مسابقه رسیده و میانگین گل‌های خورده‌شان هم از 0.46 به 0.43 گل کاهش پیدا کرده است.

با بررسی آمار فنی متریکا، آن‌ها در جریان بازی هم شباهت زیادی به فصل گذشته دارند. هر دو فصل اخیر، پرسپولیسی‌ها در هر بازی تقریبا 12 شوت زده‌اند. شوت‌های داخل چارچوب‌شان هم روی عدد 3.9 مشترک است. با این حال نرخ تبدیل شوت به گل تیم کالدرون کمی از تیم برانکو بهتر بوده و توانسته 10.4 درصد شوت‌هایش را نسبت به 9.8 درصد تیم برانکو گل کند. در زمینه مالکیت توپ، پرسپولیس برانکو با 56 درصد از 54.5 درصد تیم فعلی بهتر بوده و در عوض، تیم کالدرون با 468 پاس توانسته بهتر از پرسپولیس برانکو با میانگین 433 پاس در هر بازی باشد. دقت پاس‌های تیم امسال هم 80 به 77.6 درصد، بهتر از تیم فصل قبل بوده است. 70 درصد کلین شیت، نسبت به 60 درصد فصل پیش بهتر شده و بازی‌های بیشتری بدون گل خورده تمام می‌شوند. برتری تیم برانکو، به گلزنی در بازی‌های بیشتر مربوط می‌شود. تیم کالدرون مقطعی با بحران گلزنی مواجه بود و در نهایت، 31 درصد بازی‌ها را بدون زدن گل به پایان رساند. در حالی که پرسپولیس فصل پیش، فقط در 23 درصد بازی‌ها گل نزد.

با برتری پرسپولیس این فصل در بیشتر آیتم‌ها، شاید تیم کالدرون نتوانسته زیاد تماشاگر پسند باشد اما به لحاظ آماری، عملکرد خوبی داشته و خوب هم نتیجه گرفته است. البته این مقایسه، صرفا به دو فصل اخیر مربوط می‌شود و پرسپولیس لیگ‌های شانزدهم و هفدهم با ستاره‌های بزرگتر، آماری بهتر از دو فصل اخیر را تجربه کرده است.

22330

مطالب مشابه