آیا صدرنشین نیم فصل به قهرمانی خواهد رسید؟

منبع: 90 تی وی

23

1398/10/8

15:55


پرسپولیس با برتری مقابل نساجی صدرنشین نیم فصل اول شد.

آیا صدرنشین نیم فصل به قهرمانی خواهد رسید؟

پرسپولیس با برتری مقابل نساجی صدرنشین نیم فصل اول شد.

به گزارش وب سایت نود، پرسپولیس با برانکو سالهای فراموش نشدنی را پشت سرگذاشت و رکوردهای زیادی را چه در تاریخ لیگ برتر و چه در تاریخ باشگاه جابه‌جا کرد. پس از جدایی برانکو از پرسپولیس، گمانه‌زنی‌ها بر این بود که سرخپوشان موفق به تکرار کامیابی‌های گذشته نخواهند شد و نتایج پرسپولیس تا اواسط نیم فصل موید این نکته بود. پذیرفتن اولین باخت تاریخ برابر شهرخودرو و نفت مسجدسلیمان و متحمل شدن نخستین شکست برابر سپاهان پس از 7 بازی و مقابل تراکتور بعد از 8 مسابقه این باور را تقویت کرد. 4 باخت در 11 هفته ابتدایی، بدترین آمار پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر است که سرخپوشان در این فصل آن را تکرار کردند و همین مساله باعث اولتیماتوم مدیریت باشگاه به کالدرون شد.
پرسپولیس اما در 5 هفته اخیر متحول شد و به 5 پیروزی پیاپی دست یافت تا با این نتایج با 3 امتیاز بیشتر نسبت به تیم دوم، صدرنشین لیگ شود. این عملکرد باعث شد برخلاف تصور اولیه، کارنامه پرسپولیس در پایان هفته شانزدهم چه در تاریخ باشگاه و چه در تاریخ لیگ برتر کم نظیر باشد. مرور نتایج فصول قبلی نشان می‌دهد که پرسپولیس می‌تواند به چهارمین قهرمانی پیاپی در لیگ برتر خوش‌بین باشد.


شاگردان کالدرون در شرایطی در 16 بازی 11 برد بدست آوردند که در ادوار قبلی تنها یک بار چنین آماری ثبت کردند و کلاً در فصول پیشین تیمی که در این بازه 11 پیروزی یا بیشتر کسب کرده در پایان فصل به قهرمانی رسیده است. 
این پنجمین باری بود که پرسپولیس در پایان هفته شانزدهم حداقل 34 امتیاز داشته است و در تمام دوره‌های گذشته تیمی با این کارنامه موفق به فتح جام شده است.
بدون تردید خط دفاعی مستحکم پرسپولیس، کلید 3 قهرمانی متوالی این تیم بود ولی سرخپوشان در ابتدای فصل قافله را به سپاهان و تراکتور باختند و این دو تیم آمار شگفت‌انگیزی از خود به جای گذاشتند و پیام نیازمند رکورد تاریخ لیگ برتر را جابه‌جا کرد ولی پرسپولیس با رادوشویچ این قدر گل نخورد و سپاهان و تراکتور هم نتوانستند کیفیت خوب دفاعی ابتدای فصل خود را حفظ کنند تا اینکه پرسپولیس با 7 گل خورده بهترین خط دفاع لیگ شوند که آماری خوب در تاریخ مسابقات محسوب می شود. تعداد کلین‌شیت پرسپولیس نیز به عدد 10 رسید. تعداد کلین‌شیت این تیم در پایان هفته شانزدهم هرگاه دورقمی بوده در پایان فصل قهرمان شده است. 
60610

مطالب مشابه