توضیحات رییس انجمن شیرینی و شکلات درباره کیک های قرص دار

منبع: رکنا

31

1398/10/8

16:48


توضیحات رییس انجمن شیرینی و شکلات درباره کیک های قرص دار

به گزارش تابناک، جمشید مغازه‌ای رییس انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات در خصوص آخرین وضعیت پدیده پیدا شدن قرص در کیک اظهار کرد: این موضوع مسئله‌ای امنیتی است و ارتباطی به بخش تولید و توزیع این محصولات ندارند ما این موضوع را به نیرو‌های امنیتی سپردیم تا مشخص شود چه جریابی، اشخاصی یا باندی به دنبال تخریب صنعت غذا و شیرینی و شکلات کشور بودند.

وی افزود: این واهمه وجود داشت که این دست اقدامات به صنایع غذایی دیگر نیز نفوذ پیدا کند و صنایع غذایی کشور را فلج کند، اما در حال حاضر گزارش جدیدی نداریم و موضوع فروکش کرده است و تنها در شبکه‌های اجتماعی به صورت شوخی به آن پرداخته می‌شود.

عوامل قرار دادن قرص در کیک‌ها هنوز شناسایی نشده است

رییس انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ادامه داد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده هنوز عوامل اصلی این رویداد شناساسی نشده اند.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه این پدیده در صنعت شیرینی و شکلات فروکش کرده، اما اثرات خود را بر روی این صنعت گذاشته است.

رییس انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات با اشاره به کاهش مصرف کیک در کشور گفت: با توجه به آگاهی مردم بعید به نظر می‌رسد که این پدیده عواقب دراز مدت بر روی مصرف شیرینی و شکلات و کیک در کشور داشته باشد.

وی اظهار داشت: طبیعی است که در حال حاضر مردم از مصرف کیک خود داری می‌کنند، اما این مسائله به مرور برطرف خواهد شد و این اطمینان میان مردم ایجاد می‌شود که امکان قرار دادن قرص در فرآیند تولید و عرضه وجود ندارد.

کیک و شیرینی را از فروشگاه‌های معتبری خریداری کنید

مغازه‌ای گفت: این پدیده باعث شده است که مصرف کیک در کشور ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش یابد؛ این رویداد بیشتر در روستا‌ها رخ داد و مردم این محصولات را از فروشگاه‌های ناشناس و نا معتبر خریداری کرده بودند.

وی تاکید کرد که در صورتی که مردم انواع کیک و شیرینی و شکلات را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنند مطمئن باشند این حوادث روی نخواهد داد.

وی در ارتباط با میزان صادرات شیرینی و شکلات در سال جاری اظهار داشت: گمرک در ۴ ماه ماه گذشته آمار جدیدی درباره میزان صادرات، صنایع تولید کننده شیرینی، شکلات و بیسکوئیت ارائه نداده است، اما پیش بینی می‌شود که میزان صادرات در سال جاری از صادرات ۸۰۰ میلیون دلاری سال گذشته کمتر نباشد.

این مقام صنفی گفت: در صورتی که این پدیده بعد وسیع‌تری داشت و فروکش نمی‌کرد به طور قطع روی صادرات نیز اثر می‌گذاشت، اما با حضور به موقع دستگاه‌های نظارتی و امنیتی این موضوع برطرف شد.

مطالب مشابه