دی یونگ: لیگ برتر نسبت به لالیگا، لیگ دشوارتری است؛ باشگاه‌های اسپانیایی بر جام‌های اروپایی سلطه داشته‌اند

منبع: طرفداری

27

1398/10/8

17:17


دی یونگ: لیگ برتر نسبت به لالیگا، لیگ دشوارتری است؛ باشگاه‌های اسپانیایی بر جام‌های اروپایی سلطه داشته‌اند

دی یونگ از تفاوت‌های میان لالیگا و لیگ برتر صحبت‌هایی را مطرح کرد.

طرفداری- هافبک هلندی تابستانی جنجالی را پشت سر گذاشت و سرانجام فرنکی دی یونگ تصمیم گرفت تا به بارسلونا بپیوندد. با این حال به نظر می‌رسد که رونالد کومان قصد متقاعد کردن پپ گواردیولا برای جذب او را داشته است. در حالی که منچسترسیتی با 68 میلیون پوند، در آستانه جذب دی یونگ قرار داشت، حقوق 275 هزار پوندی او در هفته، مانع این انتقال شد.

به گزارش میرر، دی یونگ که حالا از زندگی در بارسلونا لذت می‌برد، از تفاوت‌های لالیگا و لیگ برتر انگلیس صحبت به میان آورد.

به این طرز تفکر عادت کرده بودم که لالیگا، قدرتمندترین لیگ جهان است. می‌توانستید سلطه آن‌ها را بر جام‌های اروپایی مشاهده کنید. باشگاه‌های اسپانیایی همواره پروسه‌ای طولانی را طی می‌کنند و اکثر اوقات جام‌های اصلی چون لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا را برای به دست می‌آورند. با این حال در سال‌های گذشته، لیگ برتر قدرت بیش‌تری به دست آورده است. از لحاظ مهارتی، لالیگا لیگ بهتری است اما از لحاظ دشواری، لیگ برتر انگلیس در مرحله بالاتری قرار دارد. 

رونالد کومان، سرمربی تیم ملی هلند اذعان کرد که قصد قانع کردن پپ گواردیولا برای جذب ماتیاس ده لیخت و فرنکی دی یونگ را داشته است. این در حالی بود که ماتیاس ده لیخت در تابستان به یوونتوس پیوست و هیچکدام از این دو بازیکن هلندی، راهی آبی‌های منچستر نشدند.

برای مدت زیادی با پپ گواردیولا درباره دو نام صحبت می‌کردم. دو نامی که فرنکی دی یونگ و ماتیاس ده لیخت بودند. پپ بسیار شیفته هافبک‌هایی چون دی یونگ بود و می‌خواست همه چیز را درباره او بداند. او حالا یکی از بهترین هافبک‌های جهان است. بزرگ‌ترین مهارتش؟ او همیشه می‌تواند یک یا دو ثانیه قبل از تصمیم خود صبر کند و سپس یک پاس ارسال کند که همه را به وجد بیاورد.

مطالب مشابه