سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درپیامی با گرامیداشت دهمین سالروز حماسه ۹ دی تاکید کرد: نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران تحت منویات و رهنمودهای حکیمانه فرماندهی کل قوا، با ابتکار عمل راهبردی، هرگونه خطای محاسباتی و ماجراجویی آنان را با پاسخ‌های قاطع و پشیمان‌کننده مواجه می‌سازند.

متن پیام سرلشکر باقری به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

فرارسیدن دهمین سالروز حماسه عظیم و سرنوشت‌ساز ۹ دی‌ماه که در تاریخ انقلاب و میهن اسلامی به نماد الهام‌بخش بصیرت، زمان‌شناسی و سلحشوری ملت عظیم‌الشأن ایران در صیانت از آرمان‌ها و ارزش‌های دینی و انقلابی و مصاف مقتدرانه با دشمنان اسلام ناب محمدی (ص) تبدیل شده است را گرامی می‌دارم.

بی شک در شرایط و موقعیت تاریخی امروز که جبهه دشمن با محوریت آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی، سرخورده، سرافکنده، پژمرده و منفعل از شکست حقارت بار در پروژه فتنه‌گری و آشوب‌طلبی آبان‌ماه ۹۸، با تشدید تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی در آرزوی باطل و شیطانی خود، راهبرد تردیدافکنی، مأیوس‌سازی واداشتن مردم برای شورش علیه حاکمیت اسلامی را با پروپاگاندای رسانه‌ای و به‌کارگیری شبکه‌های جدید و قدیم ماهواره‌ای و اجتماعی معاند و بمباران روایت‌های مسخ شده، ارائه تحلیل‌های مغرضانه و وارونه نشان دادن واقعیت‌ها و پنهان کردن جلوه‌های امیدبخش و انکار بیّنات و محسّنات تردیدناپذیر دنبال می‌کند.

بازخوانی فتنه‌های زنجیره‌ای ضد جمهوری اسلامی ایران در دهه‌های اخیر به‌ویژه آنچه در هشت ماه فتنه‌افروزی سال ۱۳۸۸ و نیز ۴۸ ساعت اغتشاش، آشوبگری و جنایت‌آفرینی اشرار، اراذل و اوباش و تفاله‌های سلطنت‌طلبان و منافقین پلید در آبان‌ماه سال جاری پدید آمد، خواهد توانست زمینه هرگونه فرصت‌سازی برای تولید فتنه‌ها و هزینه‌های جدید علیه ملت و مملکت اسلامی را مسدود سازد.

خدای بزرگ را شاکریم که به برکت رهبر حکیم، مردم بصیر و متحد، حافظان غیور و مؤمن امنیت ملی و سرزمینی کشور و مدافعان انقلاب و نظام اسلامی، همواره حیله‌گری‌های دشمنان خارجی و داخلی با سد وحدت، بیداری، آگاهی، معرفت و درک عمیق ایرانیان برخورد و فرصت‌های نوینی برای پیش‌روندگی پویا و توفنده انقلاب و ملت ایران فراهم آمده است.

با تکریم حماسه‌سازان غیور و عاشورایی حماسه الهی ۹ دی‌ماه سال ۱۳۸۸ و تاکید بر لزوم هوشمندی و هوشیاری همه‌جانبه آحاد ملت شریف ایران به‌ویژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نسبت به فتنه‌گری‌های محتمل مزدوران دشمن زبون، رجاء واثق دارم ظرفیت‌های بازدارندگی انقلاب اسلامی و مقاومت و ایستادگی و فعال ملت ایران، استهلاک و میرایی فشار دشمن در عرصه جنگ اقتصادی و رسانه‌ای را رقم زده و از یک سو زوال و بی اعتباری نظام ظالمانه آمریکا و رژیم‌های عنکبوتی متحد کاخ سفید و از سوی دیگر نشاط و سرافرازی ذاتی مردم و موقعیت‌ها و فرصت‌های بالنده فراروی کشور برای راهیابی به دروازه‌های تمدن شکوهمند نوین اسلامی را در معرض جهانیان قرار خواهد داد.

نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران هم به اقتضای فلسفه وجودی و رسالت ذاتی و تاریخی خود تحت منویات و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) با اشراف همه‌جانبه بر وضعیت، موقعیت و تحرکات جبهه دشمن و هدف‌گذاری‌های آن در جامعه، در یک هم‌افزایی و هم‌راستایی هوشمندانه و خدشه‌ناپذیر با جامعه اطلاعاتی کشور، اجازه عرض اندام به پیاده‌نظام‌های تحت حمایت مثلث پلید آمریکا، اسرائیل و ارتجاع منطقه را نخواهند داد و با ابتکار عمل راهبردی، هرگونه خطای محاسباتی و ماجراجویی آنان را با پاسخ‌های قاطع و پشیمان‌کننده مواجه می‌سازند.»

ارتش جمهوری اسلامی ایران: نهم دی‌ماه نماد حمایت مردم از جمهوری اسلامی است

ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در آستانه فرارسیدن نهم دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت، بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

دوران پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران نقاط عطف و روزهای تعیین کننده و سرنوشت‌ساز بسیاری را پشت سر گذاشته است. یکی از این روزهای سرنوشت‌ساز انقلاب شکوهمند اسلامی ایران یوم‌الله نهم دی‌ماه سال ۱۳۸۸ است. حماسه نهم دی نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب در برابر دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایستاد و نقشه های شوم آنها را نقش بر آب کرد.

دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی که سابقه اجرای انقلاب‌های رنگین در برخی از کشورها از قبیل اوکراین، گرجستان، قرقیزستان و... را داشتند و همچنین از اقدامات مخرب و سخت افزارانه خود علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سه دهه قبل طرفی نبسته بودند، سعی داشتند تا با تأکید بر کلید واژه «تقلب» پروژه خود را نیز در ایران اسلامی اجرا کنند و در این مسیر حتی از توهین به مقدسات و عاشورای حسینی نیز ابایی نداشتند؛ که در نهایت با خروش دشمن‌شکن مردم قهرمان و همیشه در صحنه، بساط خیال‌پردازی‌های دشمنان در قبال جمهوری اسلامی ایران رخت بر بست و بار دیگر دشمنان در مقابل اراده و عزم راسخ ملت طعم تلخ شکست را چشیدند.

گرچه یک دهه است که از آن ایام می‌گذرد، اما واقعیت‌های میدانی و تحرکات دشمنان قسم‌خورده این مرز و بوم حکایت از آن دارد که آنها نه‌تنها از انجام هرگونه دشمنی در قبال کشور عزیزمان کوتاه نیامده‌اند، بلکه به انحاء مختلف و با شکل‌گیری جرقه‌هایی، مترصد بحران‌سازی و ایجاد شکاف بین مردم و نظام اسلامی هستند تا بتوانند باخت‌های مکرر خود را در صحنه‌های نظامی، سیاسی و امنیتی در منطقه غرب آسیا جبران کنند. از سوی دیگر با در پیش بودن انتخابات سرنوشت‌ساز یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه سال جاری، و خصوصاً پس از فشار حداکثری استکبار به سردمداری ایالات‌متحده، بیش از هر زمان دیگری بزرگداشت ایام‌الله نهم دی‌ماه که نماد حمایت مردم از جمهوری اسلامی است، ضرورت دارد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در همین راستا، اعلام می‌دارد، با همراهی سایر نیروهای مسلح و آحاد مردم شریف ایران اسلامی ضمن بزرگداشت این روز بزرگ و حضور گسترده در راهپیمایی بزرگ ۹ دی، آمادگی دارد تا تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا، حضرت آیت‌ الله العظمی امام خامنه ‌ای عزیز (مدظله العالی) با حضور در همه صحنه‌های دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، پشتیبان این نظام و مردم شریفمان باشد.