لمپارد: در مربیگری، دوران ماه عسل زیاد طولانی نیست؛ آرتتا در چند سال اخیر زیرنظر یکی از بهترین مربیان فوتبال دنیا کار کرده است

منبع: طرفداری

63

1398/10/8

18:25


لمپارد: در مربیگری، دوران ماه عسل زیاد طولانی نیست؛ آرتتا در چند سال اخیر زیرنظر یکی از بهترین مربیان فوتبال دنیا کار کرده است

لمپارد می گوید نمی توان در مورد کیفیت یک مربی فوتبال نظر قطعی داد.

طرفداری - میکل آرتتا سرمربی جدید آرسنال است و خیلی از طرفداران امیدوار هستند او بتواند مشکلات تیم را برطرف کند. اما لمپارد می گوید این دوران شیرین خیلی زود می گذرد و او باید آماده روزهای سخت باشد. دو تیم آرسنال و چلسی امروز (یکشنبه) از ساعت 17:30 به وقت تهران به مصاف هم می روند.

به گزارش گل، لمپارد در مورد وضعیت آرتتا در آرسنال گفت:

وقتی به عنوان سرمربی جدید وارد باشگاه می شوید، شناختن افراد پشت صحنه، ارزش های باشگاه و استانداردهای آن به شما کمک می کند. توقعات طرفداران هم مهم است. در مراحل اولیه این اطلاعات به شما کمک می کند. ولی در نهایت شما را با کارتان خواهند شناخت. دوران ماه عسل زیاد طولانی نیست. نباید هم طولانی باشد. مطمئنم طرفداران آرسنال هم آرتتا را دوست دارند و می خواهند به عنوان یک آرسنالی موفق باشد.

این اولین تجربه آرتتا به عنوان سرمربی است ولی لمپارد می گوید این مربی اسپانیایی بی تجربه نیست.

او در چند سال اخیر زیرنظر یکی از بهترین مربیان فوتبال دنیا کار کرده است. به نظرم در این مورد نمی شود به راحتی نظر داد و باید به فرد موردنظر فرصت بدهید تا کار کند. چه کسی می تواند بگوید یک مربی خوب یا بد است؟ مهم نیست مربی موردنظر در سال اول یا پنجاهم مربیگری اش باشد. آرتتا یک بازیکن خیلی خوب بود؛ باهوش و فنی. او همیشه مثل یک رهبر بود. آرتتا در تیم هایی که بازی می کرد نقش رهبری را برعهده می گرفت.

وی در ادامه افزود:

سال هایی که در کنار گواردیولا سپری کرده، آرتتا را در جایگاه خوبی قرار داده است. به نظرم از این نظر تردیدی در مورد او وجود ندارد. همه چیز به خود او بستگی دارد. کیفیت کار آرتتا مهم است و اینکه آیا او می تواند آرسنال را به جایگاهی که می خواهند برساند یا نه. حالا نوبت میکل است که این تصمیم ها را بگیرد.

مطالب مشابه