آزپیلیکوئتا: چلسی باید احترام از دست رفته خود در بازی‌های خانگی را پس بگیرد؛ در این مورد، همه چیز به خود ما بستگی دارد

منبع: طرفداری

43

1398/10/8

18:25


آزپیلیکوئتا: چلسی باید احترام از دست رفته خود در بازی‌های خانگی را پس بگیرد؛ در این مورد، همه چیز به خود ما بستگی دارد

کاپیتان چلسی از لزوم بهبود این تیم در بازی‌های خانگی می‌گوید.

طرفداری- با پیروزی منچستریونایتد مقابل برنلی، حالا جایگاه چلسی در تاپ فور به خطر افتاده و این تیم تنها با یک امتیاز بیش‌تر، جایگاه چهارم لیگ برتر را در اختیار دارد. چلسی در حالی برای تقابل برابر آرسنال در ورزشگاه امارات آماده می‌شود که از 9 دیدار خارج از خانه اخیر خود، موفق به کسب 6 پیروزی شده است. 

به گزارش فورفورتو، با شکست برابر وست هم، بورنموث و ساوتهمپتون، به نظر می‌رسد که چلسی در بازی‌های خانگی خود در ورزشگاه استمفوردبریج دچار بحران شده است. عملکرد شاگردان لمپارد در بازی‌های خانگی، در میان 20 تیم لیگ برتر انگلیس، رده‌ای بهتر از سیزدهم را برای آن‌ها به دنبال نداشته است. آزپیلیکوئتا که این مورد را قبول دارد، ادامه داد:

این مسئله درست است که تیم‌ها هنگامی که می‌بینند ما در بازی‌های خانگی پیروز نمی‌شویم، با اعتماد به نفس بیش‌تری پا به میدان می‌گذارند. باید جدا از تاکتیک، احترام از دست رفته خود در بازی‌های خانگی را باز پس بگیریم. مهم است که در خانه بسیار خوب بازی کنیم؛ چون این طبیعی نیست که در ورزشگاه خود، در بازی‌های زیادی شکست بخورید. فکر نمی‌کنم فشار بازی در خانه باید منفی باشد. بلکه باید مخالف آن و مثبت باشد. از بازیکنان و کیفیت خوبی برخورداریم و باید این مسئله را تغییر دهیم. واقعیت بسیار ناگوار بوده است. شکست در سه بازی خانگی بدون هیچ گل زده.

فهمیدن آن که چرا این‌گونه شده، دشوار است. به صورت طبیعی، تیم‌ها در خانه شما بیش‌تر از گذشته دفاعی بازی می‌کنند. می‌توانیم از مالکیت توپ بهره ببریم و شانس‌های زیادی خلق کنیم. به خود ما بستگی دارد. هنگامی که در خانه بازی می‌کنید، موضوع حریف شما نیست بلکه خودتان هستید. این که توپ را سریع به حرکت دربیاوریم و فضاسازی کنیم. شانس گلزنی خلق کنیم و سپس برای خود و هواداران لحظات خوبی را رقم بزنیم. 

مطالب مشابه