تحویل تاکسی‌های جدید در پایتخت آغاز شد

منبع: عصر خودرو

31

1398/10/8

18:51


تحویل تاکسی‌های جدید در پایتخت آغاز شد

 به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، سید علی محتشمی پور درباره تسهیلات 50 میلیونی ویژه نوسازی تاکسی های فرسوده شهر تهران اظهارداشت: از زمان شروع نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران که از شهریور امسال آغاز شد، بیش از 2 هزار معرفی نامه بابت استفاده از این تسهیلات صادر شده است و تاکسیرانان متقاضی در حال تشکیل پرونده هستند و روند پذیرش همچنان ادامه دارد.

محتشمی پور با اشاره به اینکه پرونده 900 متقاضی به مرحله تکمیل وجه رسیده است، افزود: 771 نفر از مالکان تاکسی های فرسوده نیز تسهیلات 50 میلیون تومانی خود را دریافت کرده اند و تاکنون 520 دستگاه تاکسی جدید تحویل تاکسیرانان متقاضی شده است.

وی قیمت تاکسی های تحویلی را 64 میلیون تومان برشمرد و گفت: ارائه تسهیلات قرض الحسنه حدود 80 درصد این مبلغ را شامل می شود و با توجه به اینکه این شرایط فقط برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران مهیا شده است، مالکان تاکسی های فرسوده بهتر است هر چه سریعتر از این فرصت استفاده کنند.

سرپرست معاونت فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران یادآور شد: با توجه به حفظ قیمت تاکسی های تحویلی، افزایش سقف تسهیلات از 40 به 50 میلیون تومان، موجب شد قدرت خرید متقاضیان بالا رود و استقبال تاکسیرانان بیشتر شود.

وی بیان داشت: تسهیلات قرض الحسنه 50 میلیون تومانی از محل منابع شهرداری تهران تامین می شود و به تاکسی های فعال، دارای پروانه تاکسیرانی معتبر و مدل 87 به قبل تعلق می گیرد.

بر اساس این گزارش پیش از این نیز در فرآیند اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده سازمان تاکسیرانی شهر تهران، تعداد500 دستگاه خودرو شامل 370 اپتیما یورو6، 60 سمند پایه گازسوز و 70 پژو405دوگانه سوز با سرمایه گذاری بخش خصوصی به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران اضافه شده بود که با احتساب تعداد تاکسی هایی که از طریق تسهیلات نوسازی تاکنون تحویل شده تعداد تاکسی های نوسازی شده شهر تهران به بیش از هزار دستگاه رسیده است و این روند همچنان ادامه دارد.

 

دانلود با کیفیت

مطالب مشابه