نگاهی به دو انیمیشن «آخرین داستان» و «آقای گوزن»

منبع: حوزه

26

1398/10/8

19:26


حوزه/ برنامه این هفته «راهنمای هنری ایران» (iran art guide) در شبکه پرس تی وی به بررسی دو انیمیشن تحسین شده ایرانی می پردازد.

نگاهی به دو انیمیشن «آخرین داستان» و «آقای گوزن»

به گزارش خبرگزاری حوزه، این برنامه به تهیه کنندگی ضحی شهریاری به گفت و گو پیرامون انیمیشن «آخرین داستان» و «آقای گوزن» که موفق به دریافت جوایز متعدد بین المللی شده اند، اختصاص دارد.

در این برنامه ضمن گفت و گو با اشکان رهگذر نویسنده و کارگردان انیمیشن «آخرین داستان»، مراحل ساخت این اثر به عنوان اولین انیمیشن بلند سینمایی و نماینده ایران در اسکار 2020 و داستان آن که برداشتی آزاد از روایت «ضحاک» در شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی است، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

این برنامه همچنین به گفت و گو با سید مجتبی موسوی کارگردان انیمیشن کوتاه «آقای گوزن» پرداخته و روند ساخت این اثر را  که موفق به دریافت جوایز داخلی و بین المللی شده است، مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

داستان این انیمیشن درباره زوال انسانیت است و در یک ایستگاه متروی ویران شده روایت می شود که شبیه به متروهای جوامع مدرن اروپایی است. مردم در این جامعه چهره‌های حیوانی دارند و انسانیت را فراموش کرده‌اند.

«راهنمای هنری ایران» دوشنبه 9 دی ماه ساعت 14:30 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 23:00، سه شنبه ساعت 12:00 و 19:00 و چهارشنبه ساعت 03:00، 08:00 و 16:00 روی آنتن خواهد رفت.

313/60

مطالب مشابه