ترکیه از نمونه اولیه خودروهای ملی خود تحت برند TOGG رونمایی کرد

131

1398/10/8

19:33


رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه اخیرا در یک رویدادی از دو نمونه اولیه از خودرو ملی کشورش رونمایی به عمل آورد. وی رونمایی اتومبیل تولید ملی را از آرزوهای دیرینه خود دانسته که محقق شده است.

ترکیه از نمونه اولیه خودروهای ملی خود تحت برند TOGG رونمایی کرد

در واقع ترکیه از نمونه اولیه دو سگمنت سدان و شاسی بلند الکتریکی رونمایی به عمل آورده که تحت برند TOGG روانه بازار می‌شوند. این دو مدل پس از سال‌ها تحقیق و توسعه طی مراسمی در شهر گبزه که شمال غرب این کشور قرار دارد، رونمایی شدند.

اردوغان اعلام کرد نام نهایی آنها مشخص نشده و تا سال 2022 نمونه نهایی خودروهای مورد اشاره روانه بازار می‌شود. این رئیس جمهور مطرح ترکیه در سخنرانی خود بیان کرد:" ما به رویای 60 ساله دست یافتیم و شاهد یک روز تاریخی هستیم. من مطمئنم مردم ما سخت در انتظار عرضه این خودروها بوده تا سوار بر آنها در جاده‌ها حرکت کنند."

رئیس جمهور ترکیه مدت‌هاست صنعتگران را به سمتی سوق می‌دهد که در آن ترکیه به کشوری قدرتمند در عرصه اقتصادی از جمله خودرو تبدیل شده است. این خودروها توسط Automobile Initiative Group یا همان TOGG توسعه پیدا کرده که با همکاری اتحادیه اتاق صنعت و بورس ترکیه تولید می‌شود.

ترکیه و توسعه خودرو ملی با همکاری Pininfarina

ترکیه و توسعه خودرو ملی با همکاری Pininfarina

طبق گزارش رسانه‌های ترکیه ، این خودرو توسط شرکت مطرح طراحی ایتالیایی Pininfarina توسعه یافته که پیش از این برای خودرو ساز امریکایی کارما و شرکت مطرح ایتالیایی فراری محصولاتی طراحی کرد.

به گفته اردوغان، این خودروها در کارخانه‌ای که در زمین‌های نظامی استان بورسا قرار دارد، به تولید می‌رسند. پیش بینی می‌شود این کارخانه در سال 2021 به اتمام برسد که به دنبال آن 4،300 نفر نیز اشتغال پیدا می‌کنند. گورکان کاراکاس ، مدیر اجرایی TOGG گفته است: ترکیه امیدوار بوده طی 15 سال آینده 5 مدل از این برند را روانه بازار کند.

TOGG دومین تلاش ترکیه برای تولید خودرو ملی محسوب می‌شود. پیش از این نیز در دهه 1960، گروهی از مهندسان ترکیه نمونه اولیه‌ای از اتومبیل به نام Devrim یا Revolution را ساختند که بعدها کنار گذاشته شد.

مطالب مشابه