هشدار وزیر راه به ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی

42

1398/10/8

20:15


اقتصادنیوز: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انتقال امتیاز مسکن ملی تخلف است، گفت: هر متقاضی که نسبت به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی اقدام کند، کد رهگیری وی از سامانه ثبت‌نام حذف خواهد شد.

هشدار وزیر راه به ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی

به گزارش اقتصادنیوز محمد اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز یک روز متفاوت در راه‌آهن است و تولید 546 دستگاه ناوگان ریلی در 9 ماه گذشته در داخل کشور نشان از اتحاد و همبستگی شرکت‌های سازنده و بهره‌بردار را می‌دهد، گفت: سیاست دولت یازدهم و دوازدهم تحقق فرمایش رهبری مبنی بر توسعه زیرساخت‌های ریلی بود که در این مدت دولت توانست گام‌های مهمی در این باره بردارد.

وی اظهار داشت: در طول چند سال اخیر توانستیم پنج مرکز استان را به شبکه ریلی متصل سازیم که این گسترش خطوط راه‌آهن نیازمند به ناوگان است و افزایش ناوگان ریلی هم فقط با باور توان و صنعت داخل می‌توانست رقم بخورد.

اسلامی با تاکید بر اینکه با وجود مزاحمت‌های استکبار جهانی برای انجام معاملات خارجی توانستیم از ظرفیت‌های خود در صنعت ریلی استفاده کنیم، ادامه داد: تمام حلقه‌های مفقوده وابستگی به خارج از کشور را شناسایی و قطع کردیم و امروز شرکت‌ها توانستند عیار، توانایی و نرخ قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی را در صنعت ریلی افزایش دهند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تولید ناوگان ریلی در داخل کشور با پشتیبانی و هماهنگی نهادها و دستگاه‌های مختلف به ثمر رسیده است و در سال گذشته توانستیم با سازمان برنامه و بودجه برای پشتیبانی این پروژه از محل تبصره 12 قانون رفع موانع تولید و تبصره 18 قانون بودجه تفاهمنامه‌ای را امضا کنیم و تحویل انواع واگن‌ها و لکوموتیو ساخت شرکت‌های داخلی نتیجه این تفاهمات است.

اسلامی با بیان اینکه 456 واگن توسط هشت شرکت سازنده تولید و به 13 شرکت بهره‌بردار تحویل شده است، گفت: بحث دیگر در این پروژه بازسازی سرمایه‌های فراموش شده است و توانستیم با نوسازی و مدرن‌سازی واگن‌ها، سرمایه‌های فراموش شده در این صنعت را احیا کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر بحث توسعه قطارهای حومه‌ای برای کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: سیاست دولت و اراده وزارت راه و شهرسازی توسعه خطوط قطارهای حومه‌ای در پیرامون کلانشهرها است تا بتوانیم ایمنی سفر را افزایش و آلودگی هوا را کاهش دهیم.

اسلامی با تاکید بر اینکه صنعت ریلی امروز دیگر بوی کهنگی نمی‌دهد، گفت: شکل و شمایل قطارهای مسافری رضایتبخش نبود و مهمترین هدف ما افزایش رضایتمندی مسافران است و در این راستا نسبت به زیباسازی و بازسازی واگن‌ها اقدام کردیم.

وی ادامه داد: از موضوعات دیگر ارائه سرویس به معلولان و افراد سالمندان است که امروز در ایستگاه راه‌آهن برای این واگن‌های جدید رمپ خاص به افتتاح رسید.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از سال آینده شرکت قطارهای حومه‌ای شروع به کار می‌کنند، گفت: متروی کرج به این شرکت اضافه نمی‌شود و متروی هشتگرد که هفته جاری به بهره‌برداری خواهد رسید را هم در اختیار شرکت متروی تهران قرار می‌دهیم.

اسلامی با اشاره به افزایش فرصت‌های شغلی با توجه به فعالسازی خطوط تولید شرکت‌های واگن‌سازی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های ما بیکاری کارگران واگن پارس بود که امسال با افزایش سفارشات و تولید در این مجموعه، رکورد 20 ساله تحویل سفارشات در واگن‌ها شکسته شد.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر امکان خرید و فروش و نقل و انتقالات امتیاز مسکن ملی تاکید کرد: این یک تخلف است و امتیاز مسکن ملی قابل خرید و فروش نیست. هر کسی که نسبت به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی اقدام کند، کد ملی و کد رهگیری وی از سامانه حذف می‌شود.

مطالب مشابه