نصیرزاده: سرپرستی بهاروند تعارضی با قانون ندارد

منبع: ورزش 3

40

1398/10/8

20:36


هوشنگ نصیرزاده ضمن تقدیر از زحمات مهدی تاج، می گوید براساس اساسنامه فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند می تواند به عنوان سرپرست کارهای فدراسیون را تا انتخابات پیش ببرد.

نصیرزاده: سرپرستی بهاروند تعارضی با قانون ندارد

هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی فوتبال در گفتگو با "ورزش سه" در پاسخ به این سوال که با شرایط فعلی و استعفای مهدی تاج، چه سرنوشتی در انتظار فدراسیون و مدیریت آن خواهد بود، بیان کرد: جایگاه تمام مقامات هیئت رئیسه انتخابی است و توسط مجمع گزینش شده اند. وقتی رئیس فدراسیون استعفا می دهد، باید طبیعتا نایب رئیس اول جایگزین وی شود. با توجه به استعفای آقای کفاشیان، به طور قطع باید به سایر نواب رئیس مراجعه نمود که آقای بهاروند نایب رئیس دوم و خانم صوفی هستند. با توجه به تقدم آقای بهاروند، ایشان می تواند سرپرستی فدراسیون را تا انتخابات به عهده بگیرد.


نصیرزاده در توضیح این ابهام که آیا بهاروند با توجه به بازنشسته بودن می تواند کارهای فدراسیون را به عنوان جانشین تاج پیش ببرد، اضافه کرد: ممکن است اینطور برداشت شود که بازنشستگی آقای بهاروند در تعارض با جایگاه ریاست فدراسیون است؛ در حالی که سرپرستی هیچ گاه تعریف ریاست را نداشته  و به مفهوم اداره تشکیلات تا سپردن مسئولیت به ریاست جدید است. به همین دلیل است که قاطعانه باید گفت، سرپرستی تشکیلات فدراسیون توسط ایشان برای مدت محدود قطعا تعارضی با قانون بازنشستگی ندارد و ایشان با توجه به تجربیات خوبی که زمان ریاست سازمان لیگ داشته و با عنایت به آشنایی به واحدهای مختلف فدراسیون، توانایی اداره تشکیلات را تا انتخابات دارد.


نصیرزاده در پایان با تمجید از تاج عنوان کرد: به عقیده من مهدی تاج که از نظم و انضباط و هوش فوق العاده بهره می گرفت، در زمانی که فدراسیون در اختیار وی بود، توانست اقدامات مثبتی را به انجام برساند و امیدوار هستیم که در مجمع آتی ریاست فدراسیون فوتبال به افرادی برسد، که علاوه بر تعریف چهره مثبت فوتبال، اسباب توسعه آن را نیز فراهم نمایند.

مطالب مشابه