عجیب اما واقعی / ظرفیت مدارس کرمان برای سال آینده پر شده است!

منبع: رکنا

28

1398/10/8

22:38


عجیب اما واقعی /  ظرفیت مدارس کرمان برای سال آینده پر شده است!

به گزارش رکنا، "احمد اسکندری‌نسب" شامگاه یکشنبه هشتم دیماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: در راستای توسعه عدالت آموزشی و کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی توانستیم برای چندمین سال رتبه اول کشور را (به اتفاق استان یزد) در جشنواره جوان خوارزمی کسب کنیم.

وی افزود: از ۲۵ طرح برگزیده کشور پنج طرح مربوط به استان کرمان بود و همچنین دانش آموز کرمانی رتبه نخست جهانی را در آموزش ریاضی در مسابقات کانادا به دست آورده است.

اسکندری‌نسب با اشاره به هفتم دی ماه سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی بیان کرد: نرخ باسوادی مردان در استان کرمان ۸۷ درصد و زنان ۸۳ درصد است و از کل جمعیت استان ۹۲.۳ درصد باسواد هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: ۱۵۵ هزار و ۱۵۰ نفر تعداد افراد بیسواد استان در سرشماری سال ۹۵ بوده و در سال جاری باید ۹۸۲۱ نفر از افراد بیسواد را آموزش می دادیم که تاکنون ۲۶۰۲ نفر را تحت پوشش قرار داده ایم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات استان در فضاهای آموزشی گفت: کمبود فضای آموزشی داریم و از حالا مردم دغدغه ثبت نام سال آینده فرزندان خود را دارند و حتی یک جای خالی نداریم و با مشکل مواجه هستیم.

اسکندری‌نسب درباره تعیین تکلیف فضاهای متعلق به آموزش و پرورش که در اختیار دیگر نهادهاست، تصریح کرد: ۳۰ ملک از آموزش و پرورش در اختیار دستگاه های دولتی است که در قانون بودجه ۹۸ با توجه به نیاز مبرم وزارتخانه به فضاها، همه دستگاه های مستقر در این فضاها مکلف شده اند نسبت به تخلیه مکان اقدام کنند.

در این جلسه مقرر شد در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین دانش آموزان، دوره های آموزشی برای والدین، معلمان و دانش آموزان برگزار شود.

مطالب مشابه