مسکو: پاسخی درخور به تحریم‌های آمریکا خواهیم داد

منبع: عصر ایران

10

1398/10/8

23:55


مسکو: پاسخی درخور به تحریم‌های آمریکا خواهیم داد

معاون نخست‌وزیر روسیه در ارتباط با پروژه نورد استریم-۲ اعلام کرد: پاسخی درخور به تحریم‌های آمریکا خواهیم داد.

به گزارش مهر، «دیمیتری کوزاک» (Dmitry Kozak) معاون نخست‌وزیر روسیه امروز یکشنبه اعلام کرد که این کشور پاسخی درخور به تحریم‌ های آمریکا علیه پروژه نورد استریم- ۲ می‌دهد.

معاون نخست‌وزیر روسیه در این خصوص گفت: این خط لوله گازی با وجود تحریم‌ ها و محدودیت‌ ها ساخته خواهد شد. می‌ دانیم چگونه این کار را انجام دهیم.

این در حالیست که دولت آلمان چندی پیش با محکوم کردن تحریم‌های آمریکا علیه پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به «نورد استریم ۲»، تحریم‌های واشنگتن را «مداخله در امور داخلی» کشورهای اروپایی ارزیابی کرد.

«اولریک دمر» سخنگوی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در این خصوص گفت: دولت این دخالت‌های فرامرزی را رد می‌کند. آنها شرکت‌های آلمانی و اروپایی را تحت تأثیر قرار می‌دهند و دخالت در امور داخلی ما محسوب می‌شوند.

شایان ذکر است، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا ذیل لایحه بودجه نظامی آمریکا، قانون تحریم «نورد استریم ۲» را نیز امضا کرده است.

طبق این قانون، هر شرکتی که به «گازپروم» روسیه در تکمیل پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی از روسیه به اروپا کمک کند؛ مشمول تحریم خواهد بود.

در این میان، آلمان بیش از همه از کارشکنی در روند تکمیل نورداستریم متضرر می‌شود و اصولاً آمریکا نیز با این ادعا که این پروژه ابزار باج‌گیری از اروپا و به گروگان گرفتن آلمان است؛ به تحریم آن روی آورده.

نورد استریم ۲ حدود ۱۱ میلیارد دلار هزینه داشته است و همزمان، آمریکا «ترک استریم» را نیز با اعمال محدودیت‌هایی نظیر لغو روادید دست‌اندرکاران پروژه و مصادره اموال آنها، مورد هدف تحریم‌های خود قرار داده است.

مطالب مشابه