آیفون 9 از فیس آیدی و صفحه نمایش بزرگتر از آیفون 8 برخوردار خواهد بود

19

1398/10/24

18:01


سیاست اپل کمی عجیب است. بعد از رونمایی از آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، اپل تصمیم به طراحی دوباره تلفن‌های همراه خود گرفت و بنابر همین موضوع شاهد رونمایی از آیفون X بودیم.

آیفون 9 از فیس آیدی و صفحه نمایش بزرگتر از آیفون 8 برخوردار خواهد بود

از رونمایی از آیفون X نزدیک به دو سال می‌گذرد و اپل ظاهرا امسال قصد دارد تا عقب گردی به چندین سال قبل داشته باشد. همانطور که می‌دانید خبری از رونمایی آیفون 9 توسط اپل نبود و شایعات زیادی نیز مبنی بر رونمایی اپل از نسخه دوم iPhone SE بر سر زبان‌ها است. از این رو کمپانی اپل طبق خبرهای منتشر شده اخیر قصد دارد تا از محصولی با نام آیفون 9 طی چند ماه آینده رونمایی کند. طبق اطلاعات منتشر شده باید شاهد طراحی دوباره آیفون 8 برای این دستگاه نیز باشیم اما تفاوت آیفون 9 و آیفون 8 تنها به بخش داخلی ختم نخواهد شد و اپل تصمیم بر بزرگتر کردن سایز صفحه نمایش آیفون 9 نسبت به آیفون 8 کرده است تا با این کار، در کنار نگه داشتن ترند صفحه نمایش‌های بزرگ بتواند کاربران سبک جدید خود را نیز خوشنود کند.

iPhone 8

از نظر مشخصات آیفون 9 از پردازنده A13 در کنار دیگر مشخصات پرچمدار کنونی اپل برخوردار خواهد بود. البته احتمال اینکه شاهد کم شدن رم نسبت به آیفون 11 و آیفون 11 پرو مکس باشیم است. به غیر از این موارد استفاده از Face ID باعث حذف دکمه Home شده است. همین موضوع باعث می‌شود تا اپل بتواند صفحه نمایش بزرگتر آیفون 9 را در شاسی آیفون 8 جاسازی نماید. طبق موارد گفته شده باید شاهد افزایش اندازه صفحه نمایش دستگاه از 4.7 اینچ به 5.7 اینچ باشیم.

به غیر از صفحه نمایش، دوربین آیفون 9 نیز ارتقا خواهد داشت ولی مشخص نیست که شاهد دوربین تکی در پشت دستگاه باشیم یا اپل از دوربین دوگانه برای آیفون 9 استفاده نماید.

مطالب مشابه


تصویری