توضیحات مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام در مورد واکنش آیت الله العظمی سبحانی

منبع: حوزه

1

1398/10/26

17:27


حوزه/ مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام، در راستای نگرانی و واکنش آیت العظمی سبحانی و جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحات مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام در مورد واکنش آیت الله العظمی سبحانی

به گزارش  خبرگزاری حوزه، مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام اعلام کرد: از طریق کاربران مطلع شدیم که مخالفان توحید و عرفان بار دیگر شایعاتی را منتشر نموده و قلب مبارک حضرت آیة الله العظمی سبحانی را آزرده‌اند.

جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند: مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام با همکاری چند مرکز دیگر چندی است که بنا داشته در ادامه سلسله همایشهای آیت نور (تجلیل از مقام عرفای بالله شیعه) در نهم جمادی الاولی  بزرگداشتی برای مقام علمی عرفانی مرحوم شهید اول قدس سره برگزار نماید که به جهت تقارن با تشییع جنازه شهید بزرگوار مرحوم حاج قاسم سلیمانی رضوان الله علیه به پنج شنبه بیستم منتقل شد.

در این راستا نامه‌ای هم محضر فقیه عالیقدر و مرجع بزرگوار حضرت آیة الله العظمی سبحانی ارسال و تقاضا شد که منت نهاده و در تجلیل از مقام «علمی عرفانی اجتماعی» ایشان پیامی بدهند. (تصویر نامه ضمیمه است).

پس از پیگیری از محضر مبارکشان پیامی دادند که فقط به ابعاد فقهی و اجتماعی شهید رضوان الله علیه پرداخته بود، که بنا بود در همایش بزرگداشت مرحوم شهید قرائت شود.

اخیراً عده‌ای از افراد دور از تقوا به دروغ محضر مرجع بزرگوار گفته‌اند که «بروشورهائی منتشر شده است و مطالبی غلط و خلاف عقیده ایشان (درباره نفی انتساب حدیقة الشیعة به مقدس اردبیلی و مذهب ابن عربی) به پیام ایشان ضمیمه گشته و پخش شده است و از نام ایشان در تأیید آن مطالب استفاده شده است.»

و این مطلب موجب آزردگی خاطر مبارک ایشان شده است.

در حالی که هیچ بروشوری منتشر نگشته و حتی تولید هم نشده است و هیچ استفاده ای در هیچ جائی از نام مبارک ایشان در تأیید عدم انتساب حدیقة الشیعة به مقدس اردبیلی و مذهب ابن عربی صورت نگرفته است و تمام آنچه به محضر مبارک ایشان منتقل شده کذب محض است.

تنها چیزی که بوده، در کنار پوستر تبلیغ همایش درج شده که در حاشیه این همایش از کتابهای «تطهیر الشریعة عن حدیقة الشیعة» و «محیی الدین شیعه خالص» رونمائی خواهد شد.

بدیهی است که ارسال پیام رونمائی از یکی از بزرگان در یک همایش به هیچ وجه به معنای تأیید محتوای کتابهائی که در حاشیه همایش رونمائی می‌شود نبوده است و هیچ کس هم چنین نسبتی به این مرجع بزرگوار نداده است؛ با این وجود، متصدیان برگزاری همایش پیشاپیش توضیح کامل درباره رونمائی کتابها به شاگرد خاص ایشان که پیام را از محضر ایشان گرفته‌اند دادند و حتی دقیقاً موضوع کتابها را توضیح داده و  تأکید کردند که بپرسید آیا نسبت به رونمائی کتابها حساسیتی ندارند؟ که گفتند حضرت استاد نسبت به جزئیات همایش هیچ ملاحظه‌ای ندارند.

امیدواریم مخالفان عرفان و توحید نسبت به مطالب کذبی که به محضر مرجع عالیقدر مد ظله العالی عرضه کرده‌ و قلب ایشان را آزرده‌اند تدارک نموده و جبران نمایند و کانالهائی که به نشر این مطالب مبادرت نموده نیز واقعیت مسأله را نیز نشر دهند.

313/60

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو