نامه خلیفه حفتر به پوتین

منبع: عصر ایران

13

1398/10/29

15:51


کرملین اعلام کرد خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» نامه‌ای را به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه ارسال کرده و در آن ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های مسکو برای برقراری صلح در لیبی از سفر قریب‌الوقوع خود به این کشور خبر داده است.

به گزارش شرق، در نامه حفتر همچنین آمده است: حمایت تمام‌قد خود را از ابتکار عمل روسیه برای برگزاری مذاکرات در مسکو با هدف برقراری صلح در لیبی اعلام و تأکید می‌کنم که آماده هستم دعوت شما را جهت سفر به روسیه بپذیرم و برای ادامه گفت‌وگوهایی که آغاز کرده‌ایم، به این کشور سفر کنم. در همين حال، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد ترکیه به تازگی ۲۶0 شورشی مسلح سوری را به طرابلس اعزام کرده است و با ورود این افراد، تعداد نیروهای شورشی سوری که وارد طرابلس شده‌اند، به حدود دو هزار نفر رسیده است.

کنفرانس برلین با هدف بررسی راه‌های حل بحران لیبی و تضمین آتش‌بس برگزار می‌شود. برلین از مقامات ۱۱ کشور برای شرکت در این کنفرانس دعوت به عمل آورده است که شامل آمریکا، بريتانيا، روسیه، فرانسه، چین، ترکیه، ایتالیا، امارات، مصر، الجزایر و کنگو می‌شود. فائز السراج، نخست‌وزیر دولت توافق ملی و خلیفه حفتر، فرمانده کل ارتش لیبی نیز از حاضران در این کنفرانس هستند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو