بکارگیری ۳۰۰ نیروی جدید محیط بان در کشور

منبع: استخدام

25

1398/11/2

15:31


سرهنگ محبت خانی از بکارگیری ۳۰۰ نیروی جدید در بخش محیط بانی خبر داد و گفت: این افراد هم اکنون مراحل آموزش را می‌گذرانند.
به گزارش بازارکار به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه ۳۰۰ نیروی جدید محیط بان در کشور به کار گیری می‌شوند گفت: مراحل استخدام این افراد از پارسال شروع شده و هم اکنون مراحل آموزش و ورود به عرصه‌های طبیعی را می‌گذرانند.
او افزود: به زودی فراخوان بکارگیری ۳۰۰ نیروی جدید دیگر محیط بانی هم اعلام می‌شود تا از سال آینده گزینش این افراد نیز آغاز شود.
سرهنگ محبت خانی با اشاره به کمبود نیروی محیط بانی در کشور گفت: با توجه به وسعت عرصه‌های طبیعی باید هشت هزار محیط بان داشته باشیم در حالیکه شمار این نیرو‌ها در کشور هم اکنون سه هزار و ۵۰۰ نفر معادل ۴۹ درصد نیاز ماست که این موضوع سبب فعالیت ۱۸ روز کار و ۱۲ روز استراحت محیط بانان و دوری آن‌ها از خانواده شده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به فعالیت ۶۰۴ پاسگاه محیط بانی گفت: به علت کمبود نیرو هم اکنون ۵۱۷ پاسگاه محیط زیست فعالیت دائمی دارد که از این تعداد ۴۵۰ پاسگاه بصورت شبانه روزی و بقیه به صورت فقط روزانه فعالیت می‌کنند.
او اظهار امیدواری کرد: با طرح بکارگیری محیط بانان جدید، کمبود ۵۱ درصدی محیط بانان با بکارگیری سه هزار محیط بان در ۱۰ سال آتی رفع شود.
گفتنی است، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور برای افتتاح ساختمان ستاد فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست استان به سمنان آمده بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو