پیش بینی 2هزار میلیارد تومان بودجه به طرح توسعه محلات

منبع: رکنا

11

1398/11/2

19:35


پیش بینی 2هزار میلیارد تومان بودجه به طرح توسعه محلات

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، در نشستی که با حضور مدیران ارشد معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران برگزار شد، محورهای اجرایی پروژه های عمرانی توسعه محلات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مهندس صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمرانی و دکتر حامد مظاهریان، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در این نشست ضمن ارائه گزارشی از مطالعات انجام شده به منظور تعریف و پیدایش پروژه های عمرانی توسعه محلات ذیل ماده 23 برنامه سوم توسعه شهر تهران، درباره موارد مهمی از قبیل نحوه تعریف و طراحی هر یک از طرح های محله محور، فرآیند تصویب و نحوه ارجاع کار به پیمانکاران، زمان بندی اجرای پروژه و همچنین نحوه اطلاع رسانی اقدامات اجرایی بحث و تبادل نظر شد.

پروژه های عمرانی توسعه محلات که با هدف کاهش شکاف برخورداری مناطق 22گانه تعریف شده و توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران راهبری خواهند شد، طیف وسیعی از طرح های عمرانی محله مقیاس را در بر می گیرند. امسال بودجه اختصاص یافته به این طرح ها 200 میلیارد تومان بوده و قرار است در سال آینده به 2 هزار میلیارد تومان افزایش یابد. براساس تصمیمات نشست مشترک معاونان فنی و عمرانی و برنامه ریزی و توسعه شهری، 10 طرح محله محور از مجموع طراحی های انجام شده در این زمینه ظرف روزهای آتی اجرایی خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو