ردیابی آفلاین دستگاه‌های اپل با برنامه Find My App

8

1398/11/24

16:27


توانایی ردیابی دستگاه گمشده با Find My iPhone زمان زیادی برای دستگاه‌های اپل قابل انجام بود. حالا با iOS 13 و macOS Catalina، شرکت اپل این پلتفرم را به Find My App تغییر نام داده است. Find My App همچنین با برنامه Find My Friends ادغام نموده که به شما اجازه می‌دهد تا دوستان و دستگاه‌های خود را در یک مکان ردیابی کنید. Find My App جدید حالا به شما اجازه می‌دهد تا دستگاه‌های خود را حتی در زمان آفلاین بودن نیز ردیابی کنید.

ردیابی آفلاین دستگاه‌های اپل با برنامه Find My App

یکی از مشکلاتی که با محصولات اپل وجود داشت عدم توانایی ردیابی آفلاین دستگاه‌های شرکت بود. حالا با iOS 13 و macOS Catalina اپل تغییراتی را تعبیه کرده تا کار برای شما آسان‌تر شود. اپل خود بدین شکل قابلیت ردیابی آفلاین در Find My App را شرح می‌دهد.

دستگاه گمشده خود را مکان یابی کنید حتی در زمانی که به WiFi یا اینترنت متصل نیستید. زمانی که شما دستگاه خود را به عنوان گمشده علامت گذاری می‌کنید و یک دستگاه اپل دیگر (متعلق به کاربری دیگر) در نزدیکی آن باشد، می‌تواند سیگنال بلوتوث دستگاه شما را شناسایی کرده و موقعیت آن را به شما گزارش کند. این موضوع کاملا به شکل ناشناس و با رمزنگاری end to end همراه است تا حریم شخصی همه محافظت شده باشد.

با این حال برای این که شما بتوانید موقعیت دستگاه گمشده خود را متوجه شوید، باید صاحب یک دستگاه دیگر باشید تا بتوانید یک کلید بخصوص برای رمزگشایی موقعیت دستگاه آفلاین ارسال کنید. از آنجایی که هر دستگاه یک کلید متفاوت را منتشر می‌کند، دستگاه‌های دیگر می‌توانند آن را موقعیت یابی کنند. با یک شبکه ایجاد شده اپل می‌تواد موقعیت دستگاه گمشده را که کاملا رمزنگاری شده پیدا کند.

ردیابی آفلاین دستگاه‌های اپل با برنامه Find My App

نحوه استفاده شما از این قابلیت به شکل زیر است.

1. اولین کاری که لازم است انجام دهید اجرای Find My App روی یک دستگاه اپل است.

2. حالا باید روی تب Devices در قسمت پایین بزنید.

3. به دنبال دستگاه حاضر در لیست بگردید.

4. شما حالا می‌توانید از گزینه‌های نشان داده شده مانند پخش صدا، نشان گذاری به عنوان گمشده و حتی پاک کردن اطلاعات یکی را انتخاب کنید.

ردیابی آفلاین دستگاه‌های اپل با برنامه Find My App

بدون شک ردیابی آفلاین دستگاه‌های اپل با Find My App فوق العاده است. یک ابزار کارآمد که اپل آن را طوری پیاده سازی کرده تا حریم شخصی کاربر نیز خدشه دار نشود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو