بیانیه باشگاه سپاهان در مورد دوکارته بودن سعید آقایی قبل از بازی با العین: طبق قوانین تک کارت های زرد بازیکنان قبل از مرحله حذفی بخشیده می شود

منبع: طرفداری

20

1398/11/25

13:03


بیانیه باشگاه سپاهان در مورد دوکارته بودن سعید آقایی قبل از بازی با العین: طبق قوانین تک کارت های زرد بازیکنان قبل از مرحله حذفی بخشیده می شود

سپاهان جواب شایعات را  داد.

طرفداری- تیم سپاهان در اولین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف العین رفت و این تیم را در خانه خود شکست داد اما چندروز پس از بازی شکایت باشگاه العین از سپاهان به دلیل استفاده از سعید آقایی که این باشگاه مدعی است قبل از بازی دوکارته بوده است مطرح شد.

به گزارش طرفداری، تراکتور در سال 2016 با صعود از مرحله گروهی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل النصر قرار گرفت و در دو دیدار رفت و برگشت مقابل النصر سعید آقایی تنها یک کارت زرد دریافت کرده است.

همچنین طبق قانون کارت های زرد مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در مرحله حذفی لحاظ نمی‌شود اما اگر بازیکنی در بازی آخر مرحله گروهی ۲ اخطاره شود اولین بازی مرحله حذفی را از دست می‌دهد که این اتفاق هم برای آقایی رخ نداده و او در اولین بازی مرحله گروهی به میدان رفته است. آقایی در مرحله گروهی مقابل پاختاکور کارت زرد گرفته است و طبق قانون بخشیده شدن کارت های مرحله گروهی کارت زرد او بخشیده شد و رسانه سعودی تنها به دنبال حاشیه‌سازی برای سپاهان است.

و اما باشگاه سپاهان نیز در این مورد بیانیه ای را صادر کرده که به شرح زیر است:

پس از پیروزی مقتدرانه بر العین، حاشیه سازی تیم های عربی آغاز شده است. سعید آقایی در فصل ۲۰۱۶ لیگ قهرمانان آسیا و در مرحله حذفی تنها ۱ کارت زرد دریافت کرده است.

ماده ۵۷ آیین نامه این رقابتها را بخوانید:

 در بخش 57 این آیین نامه که درباره اخطارها بحث شده است آمده است که در پایان مرحله اولیه، مرحله پلی آف، مرحله گروهی و پس از نیمه نهایی، تک کارتهای زرد بازیکنان بخشیده شده و تنها کسانی که دو کارت زرد یا کارت قرمز دریافت کرده اند و یا جریمه انضباطی شده اند نمیتوانند به اندازه جریمه خود در مراحل بعدی تیم خود را همراهی کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو