لیزینگ خودرو همچنان مردم ساده را قربانی می کند

منبع: رکنا

12

1398/11/25

16:08


لیزینگ خودرو همچنان مردم ساده را قربانی می کند

به گزارش رکنا ، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت در تشریح این خبر گفت : اواخر تابستان سال جاری شکایتی تحت عنوان کلاهبرداری از طریق فروش خودرو اقساطی از مرجع قضائی به منظور رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع گردید . با توجه به تعداد بالای شکات رسیدگی و دستگیری متهم پرونده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت . با تحقیقات میدانی و انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در محله امام زاده حسن شده و در یک اقدام غافلگیرانه در ساعت 05.00 بیست و دوم بهمن ماه وی را که رضا 35 ساله نام داشت دستگیر و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی منتقل می نمایند .

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور افزود : رضا که مدیرعامل شرکت بود پس از انتقال به پلیس آگاهی مورد بازجویی قرار گرفت و در تشریح شیوه و شگرد کلاهبرداری خود گفت : ایده این کار را از یکی از دوستانم گرفتم که خودش به دلیل کلاهبرداری در حال حاضر در زندان می باشد . رضا در ادامه اظهار داشت : کار ما به این صورت بود که از طریق درج آگاهی در سایتهای اینترنتی افراد را با وعده فروش فوری خودرو اقساطی فریب داده و اعتماد مشتریان را جلب می نمودیم .

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اعلام داشت : متهم در مورد نحوه دریافت و استفاده از پول مالباختگان نیز گفت : پس از اخذ مبالغی از 20 میلیون تا 50 میلیون تومان زمانی را برای تحویل خودرو اعلام می نمودیم و وقتی زمانی تحویل فرا رسید به بهانه های مختلف مدام کار را به تعویق می انداختیم تا اینکه مبالغ دریافتی به حدود یک میلیارد تومان رسید و پس از آن شرکت را تخلیه کردم .

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت : مبلغ کلاهبرداری متهم دستگیر شده بالغ بر 10 میلیارد ریال می باشد و تاکنون 30نفر از شکات شناسایی شده اند . متهم به منظور انجام تحقیقات تکمیلی با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 32 تهران در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارد .

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت به شهروندان توصیه نمود : ملاک برای صحت عمل یک شرکت مجوز ثبت شرکتها نیست .هر فردی می تواند اقدام به ثبت شرکت نماید . در حال حاضر تنها 37 شرکت مجوز فروش خودرو دارند و افرادی که قصد خرید از شرکتهای لیزینگ را دارند باید با مراجعه به سایت بانک مرکزی لیست شرکتهایی که مجوز فروش دارند را مشاهده نمایند .

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو