8 دردی که در بارداری طبیعی است: - اوما | نیوز پارسی
8 دردی که در بارداری طبیعی است:

8 دردی که در بارداری طبیعی است:


منبع: اوما

بازدید: 52

تاریخ: 1397/7/30

ساعت: 00:12


بارداری یکی از معدود تجربیاتی است که زیبا به نظر می رسد. از یک طرف، تغییرات فیزیکی هیجان انگیز اعجاز بارداری را نشان می دهد. اما زمان هایی وجود دارد که بارداری باعث شادی و سرگرمی نمی شود. در اینجا دردهای بارداری که باعث ناراحتی می شود ذکر شده است. اما این دردها نگران کننده نیستند.

8 درد طبیعی در بارداری

1. تیر کشیدن 

این درد تیز و تکان دهنده است و احساس می کنید جنین به واژن ضربه می زند. اکثر اعصاب در رحم در دهانه رحم نیز وجود دارد. بنابراین صرف نظر از موقعیت جنین، اگر چیزی به دهانه رحم فشار وارد کند، باعث تحریک این اعصاب می شود.

جالب است بدانید، برخی از این دردها ممکن است ناشی از وریدهای واریسی باشد که در حین بارداری در لبه ها و واژن ظاهر می شود. افزایش فشار در اثر رشد رحم مانع از حرکت جریان خون در قسمت زیر رحم یم شود. این فشار باعث تغییر گشادی رگ ها می شود. رگهای شما معمولا دریچه ای دارند که مانع از برگشت خون به سمت پایین می شود، اما به دلیل همه فشار ناشی از بارداری در این منطقه، ممکن است این دریچه ها به طور معمول کار نکند. از این رو، وریدهای واریسی می تواند باعث درد کمی شود.

برای تسکین تیر کشیدن، می توانید جوراب شلواری سفت بپوشید که تا ناف شما بالا می آید. این جوراب ها همه چیز را سر جای خود نگه می دارند و از جمع شدن خون در اندام های پایین و مهبل جلوگیری می کنند. بنابراین ناراحتی کوتاه مدت است. رگ های واریسی در ناحیه واژن معمولا پس از زایمان از بین می روند یا کوچک می شوند.

2. درد رباط گرد

رباط های گرد که از استخوان ران به استخوان لگن کشیده می شود، در طول بارداری به حمایت رحم کمک می کند. این رباط ها با رشد رحم کشیده می شوند، بنابراین احساس کشیدگی در اطراف استخوان های لگن دارید. همچنین ممکن است کمی احساس کشیدگی در لبه های واژن داشته باشید.

همچنین استفاده از گرما بر روی ناحیه درد نیز می تواند کمک کند. مراقب باشید خیلی داغ نشوید؛ به خصوص در اوایل بارداری. با توجه به تحقیقات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری  (CDC)، گرم شدن بیش از حد در اوایل بارداری، زمانی که بسیاری از سیستم های حیاتی جنین در حال رشد هستند، ممکن است با مشکلات رشد اسپینا بیفیدا همراه شود. حمام گرم و یا استفاده از پد گرم توصیه می شود. درد رباط در بعضی موقعیت ها کمتر است بنابراین ممکن است در حالت نشسته یا ایستاده درد کاهش یابد.

3. درد انطباقی

در این درد، رحم مطابق با رشد جنین کشیده می شود. در اثر این کشیدگی به احتمال زیاد درد و یا گرفتگی احساس می کنید. این درد با سوزش و گرفتگی همراه است که با تغییر موقعیت بهبود نمی یابد. ممکن است این درد شما را بی تحرک کند اما نگران نباشید! گرفتگی تصادفی در دوران بارداری کاملا طبیعی است. اما اگر گرفتگی های عضلانی در فواصل منظم دارید یا گرفتگی همراه با لکه بینی یا ترشحات عجیب دارید باید به پزشک مراجعه کنید.

4. درد پا

درد طبیعی در بارداری

در دوران بارداری مقدار زیادی خون اضافی در سیستم دارید و گاهی اوقات این خون اضافی در اندام تحتانی قرار می گیرید. سیستم لنفاوی شما [که به گردش خون کمک می کند] و سیستم های وابسته به سیستم وریدی در برابر رشد رحم عمل می کنند. به همین دلیل، تورم و فشار در اندام های پایین مشاهده می کنید. علاوه بر استفاده از جوراب های دوران زایمان، هر زمانی که می توانید دراز بکشید و پای خود را بالا بیاورید تا بالاتر از قلب قرار بگیرد. این کار باعث می شود خون راحت تر گردش کند. 

5. درد پشت

همراه با تغییرات موقتی در انحنای ستون فقرات، تغییرات وزن می تواند اسپاسم عضلانی و درد در ناحیه کمر ایجاد کند. چند گزینه در اینجا دارید: استفاده از گرما، استفاده از کمربندهای پشتیبانی و نشستن بلافاصاله پس از درد برای کاهش تنش کمر. 

6. انقباضات براکستون هیکس

انقباضات براکستون هیکس مانند زمانی است که بدن شما را در مرحله زایمان قرار می دهد. رحم عضله بزرگی است که در دوران بارداری منقبض می شود. هر چقدر به زمان زایمان نزدیک تر می شوید، این انقباضات دردناک تر، منظم تر و قوی تر می شوند. اگر بارداری اول شما باشد گرفتگی های شدید کاملا طبیعی است. اما اگر گرفتگی های عضلانی منظم نباشند، احتمالا انقباضات براکستون هیکس را تجربه می کنید.

در هنگام انقباضات براکستون هیکس، گاهی گرفتگی را در یک طرف بدن و گاهی در طرف دیگر بدن احساس می کنید. گاهی اوقات این گرفتگی ها شبیه به این است که جنین در حال بالا پریدن است، گاهی اوقات این انقباضات شبیه انقباضات قاعدگی است. هنگامی که بدن شما کم آب می شود رحم شما فعال تر می شود بنابراین به منظور کاهش فعالیت رحم، مصرف آب را افزایش دهید. 

7. درد نفخ

سیستم گوارش شما در دوران بارداری تحت کنترل نیست (نفخ شکم در دوران بارداری و 14 روش‌ درمان آن). پروژسترون [هورمون بارداری]، ماهیچه های صاف مانند روده را آرام می کند. بنابراین غذا به سرعت قبلی از طریق سیستم شما عبور نمی کند. در نتیجه: سوزش معده و یبوست را تجربه می کنید. علاوه بر این، بسیاری از ویتامین های قبل از زایمان دارای آهن هستند، و رحم در حال رشد شما باعث می شود روده های شما به راحتی مواد را به حرکت در نیاورند.

به طور طبیعی در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن کمی هوا قورت می دهیم که می تواند منجر به ناراحتی ناشی از نفخ شود. می توانید نوشیدن آب بیشتر، مصرف فیبر بیشتر، شل کننده های مدفوع، یا نوشیدن آب آلو را امتحان کنید.

8. درد سینه

حساس شدن سینه به خاطر هورمون هایی مانند اکسیتوسین، پروژسترون و پرولاکتین است که به سینه های شما کمک می کند با شیر ورم کنند.

چه زمانی برای درد در بارداری  باید به پزشک مراجعه کنیم؟

همانطور که می بینید احساسات مختلفی در بارداری وجود دارد که نگران کننده نیست. اگر تغییرات جدید و دردناک و بسیار سریع و بسیار شدید همراه با علائم دیگر مانند خونریزی واژینال یا تب مشاهده می کنید قطعا باید به پزشک مراجعه کنید. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع:  americanpregnancy.org

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


فیلم فضای مجازی تلویزیون زنان والیبال بیماری یورو سردار آزمون ویدیو گرگان نوروز پزشک بارداری عادل فردوسی پور اخبار فرهنگی سقط جنین سیلاب انیمیشن شیر مادر عفونت اوکراین قاعدگی ناباروری ترکیب رسمی استان گلستان علی ضیا زایمان زودرس لینک مستقیم گنبدکاووس روانشناس امروز تولد کیه عکس نوشته dlroozane عصر جدید تهوع علی فروغی دانلود روزانه آق قلا لینک مستقیم 2 کمکی دانلود انیمیشن با لینک مستقیم دانلود انیمیشن دانلود رایگان انیمیشن دانلود انیمیشن دوبله فارسی سقط یورو 2020 فوتونیوز دانلود انیمیشن جدید علیخانی فوتونیوز تابناک سیل گلستان Asemooniportal دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2018 و 2019 کروموزوم شبکه سوم سیما اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان مقدماتی یورو 2020 شیر دادن به نوزاد لوپوس مهدی میقانی فلج مغزی دانلود رایگان انیمیشن با لینک مستقیم طنز نوشته های خنده دار کورتاژ کردن هفته دهم بارداری زرد شدن پوست بیلی روبین خون هفته 38 بارداری پرتغال-اوکراین مقدماتی یورو 23 مارس دانلود انیمیشن 2017 کند ذهنی فوتونیو تابناک مراقبت های کورتاژ عوارض کورتاژ خطرات کورتاژ فیبرم درمان زردی در نوزادان بیلی روبین نوزاد عکس نوشته های غمگین 3 فروردین دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها 2017 دوبله فارسی دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2017 و دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دوبله فارسی دانلود بهترین انیمیشن های فرهادقائمی علائم زردی در نوزادان زردی در نوزادان چیست زردی در نوزادان نارس عوارض زردی در نوزادان ویژه برنامه تحویل سال عکس عاشقانه برای پروفایل جمشید مشایخی در بزرگان سینمای ایران بازی می‌کند توصیه جمشید مشایخی به جوانان علاقه‌مند بازیگری

به روایت تصویر


به روایت ویدئو