سریال دوپینگ؛ کمدی فانتزی درباره زندگی واقعی

منبع: ساتین

6

1399/1/12

21:10


کارگردانی این سریال توسط رضا مقصودی انجام شده است که بیشتر به عنوان فیلمنامه نویس شناخته می شود. برجسته ترین کار در کارنامه وی نوشتن فیلمنامه فیلم «لیلی با من است» بوده و «دوپینگ» نخستین سریال وی محسوب می شود.

«دوپینگ» یک کمدی فانتزیک محسوب می شود و داستان آن درباره یک دختر و پسر جوان است که هر دو در یک زمان متولد شدند و والدینشان آشنای یکدیگر بودند و در همسایگی هم زندگی می کردند. اما گذر ایام باعث فاصله افتادن میان دو خانواده شد، تا اینکه اتفاقاتی باعث شد تا آن ها دوباره با یکدیگر مواجه بشوند. هر دوی آن ها به دلیل مصرف قرص و مایع عجیبی، توانایی های فوق العاده ای به دست می آورند. اما هر کدامشان برای هدف متفاوتی از این قدرت استفاده می کنند.

نمایش یک تضاد، محور اصلی درام و تعلیق در «دوپینگ» است. چون در این سریال، زندگی دو نفر به خاطر دست یافتن به یک منبع عظیم انرژی و قدرت متحول می شود؛ این یک چالش برای اطرافیان آن هاست که باید دید در نهایت به چه نتیجه ای می رسدو آن ها با این موهبت خاص، چه خواهند کرد!

این ماجراهای خیالی در سریال «دوپینگ» به طور ظریفی با زندگی واقعی انسان ها در هم آمیخته شده است. طوری که وجه فانتزیک در این سریال، جدای از واقعیت به نظر نمی رسد. به خاطر اینکه، جلوه های ویژه به کار رفته در این سریال، بسیار واقعی و قابل باور طراحی شده اند و این از مزیت های خاص «دوپینگ» است.

عکس بازیگران در پشت صحنه سریال طنز سریال دوپینگ رضا مقصودی کیست پشت صحنه سریال بیوگرافی الناز حبیبی بازیگران سریال دوپینگ اینستاگرام الناز حبیبی اخبار فیلم و سریال

اتفاقاتی مثل تأثیرگذاری کلامی بسیار زیاد بر آدم ها و یافتن توانایی بدنی خارق العاده طوری که بتوان سنگین ترین اجسام را با یک دست بلند کرد، موضوعاتی فانتزیک و تخیلی هستند اما به گونه ای در این سریال ترسیم شده اند که گویی واقعیت دارند.

«دوپینگ» هر چند سریال ساده ای به نظر می رسد اما مفاهیم فلسفی و اجتماعی قابل تأملی را در خود دارد. مفاهیمی چون قدرت و نحوه استفاده از آن، مضرات مصرف گرایی و زندگی تجملی و هویت انسانی ازجمله محورهای محتوایی این سریال هستند. به همین دلیل، این سریال هم برای فرهیختگان و نخبگان حرف هایی در بر دارد و هم برای مخاطب عام و جویای سرگرمی، چون هم تفکربرانگیز و دارای تحلیل است و هم اینکه با زبان طنز به موضوعات روزمره ای چون عشق و ازدواج و زندگی خانوادگی و حوادث پلیسی هم می پردازد.

در مجموع «دوپینگ» یک طنز در فضایی نو و با سوژه های جدید و خلاقانه اش ارائه شده است.

سریال «دوپینگ» هم صرفا به ایام نوروز محدود نخواهد بود. این سریال نیز قرار است تا اواخر فروردین ادامه دار باشد.

یکی از اتفاقات این سریال که با استقبال مواجه شده است، تیتراژ پایانی سریال «دوپینگ» است. کار خلاقانه ای که در این بخش صورت گرفته، تلفیق تصنیف خاطره انگیز «آی نسیم سحری» در قالب سنتی و با صدای همایون فال با یک ترانه رپ درباره کرونا و با صدای محمد بحرانی است.

در سریال «دوپینگ» بازیگرانی چون هادی حجازی فر، مینا جعفرزاده، محمد بحرانی، شبنم مقدمی، الناز حبیبی، نیما شعبان نژاد، شیوا خسرو مهر و … نقش آفرینی می کنند. این سریال هر شب ساعت ۲۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو