شکنجه واقعی در لالیگا؛ فوتبال بی تعطیلی تا 2021!

شکنجه واقعی در لالیگا؛ فوتبال بی تعطیلی تا 2021!


منبع: ورزش 3

13

1399/1/13

02:08


لالیگا قرار است هر طور شده به اتمام برسد. اتفاقی که یک ماراتن فوتبالی در گرمای شدید تابستان را به دنبال خواهد داشت؛ باورنکردنی!

شکنجه واقعی در لالیگا؛ فوتبال بی تعطیلی تا 2021!

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از ال موندو، فوتبال اسپانیا پس از تمدید قرنطینه عمومی از سوی دولت، حالا بیش از گذشته نگران است. چنین دستوری از سوی دولت نشان دهنده این است که شیوع ویروس کرونا هنوز تحت کنترل نیامده است. در حال حاضر مهار ویروس کرونا و کاسته شدن تعداد قربانیان، مهمترین مساله ممکن تلقی می شود. باشگاه ها و بازیکنان نیز به این امر واقفند و فوتبالیست ها مثل دیگر مردم در خانه خود را قرنطینه کردند ولی ادامه این روند، ترس از ورشکستگی اقتصادی را  در باشگاه ها به شدت افزایش داده است.

 

 

GRAF9846. MADRID.- El defensor Jordi Alba (i) del lt;HIT gt;Barcelona...

 

 

شاید صحبت از فوتبال و ادامه بازی های لالیگا در شرایطی که روز به روز تعدادی به خاطر کرونا جان خود را از دست می دهند، چندان منطقی به نظر نیاید با این حال سران لالیگا و فدراسیون فوتبال در تلاش هستند تا برنامه ای برای از سرگیری رقابت ها طراحی کنند. برنامه ای که زمان اجرایی شدنش نامشخص است.

 

در ایتالیا که شرایطی بحرانی تر از اسپانیا دارد، زمزمه هایی شنیده می شود که سری آ نیمه تمام بماند و اینکه دشوار است که ادامه بازی ها حتی در ماه می و با کاهش احتمالی آمار مبتلایان به انجام برسد؛ چرا که یک مسئله شروع مجدد کسب کارها و خروج مردم از قرنطینه با رعایت موارد بهداشتی است و مسئله دیگر انجام یک بازی فوتبال با حضور 22 نفر در زمین و حضور همان ها در رختکن است. غیرممکن است که در یک بازی فوتبال بتوان موارد بهداشتی و ایمنی را رعایت کرد.

 

 

شکنجه واقعی در لالیگا؛ فوتبال بی تعطیلی تا 2021!

 

 

 در اسپانیا در حال بررسی این موضوع هستند که فوتبال از 30 ژوئن از سر گرفته شود. یعنی دقیقا از زمانی که پایان یک فصل فوتبالی در حالت عادی تلقی می شود. به این ترتیب بازی های باقیمانده از لالیگا در ماه های جولای و آگوست به انجام خواهند رسید و شاهد یک رقابت تابستانی خواهیم بود.

هم لالیگا و هم فدراسیون فوتبال اسپانیا بر این عقیده اند که تحت هر شرایطی فصل جاری باید به اتمام برسد. این را لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون و خاویر تباس رئیس لالیگا در مصاحبه های اخیر خود تایید کرده اند اما چرا؟

هرچند اخیرا مدیر یکی از باشگاه های بزرگ، ادامه فصل را غیرممکن و دشوار دانست اما در فدراسیون و لالیگا بر این عقیده اند که پس از تعویق رقابت هایی مثل یورو 2020 و المپیک توکیو، حالا راحت تر می توان تقویمی تابستانی را برای ادامه لالیگا در نظر گرفت.

 

یک آشفتگی محض

 

 

شکنجه واقعی در لالیگا؛ فوتبال بی تعطیلی تا 2021!

 

 

ادامه فصل به چند دلیل ضروری جلوه می کند. در صورت نیمه تمام ماندن بازی ها، سوای اینکه چه تیمی به عنوان قهرمان باید معرفی شود، تعیین منصفانه تیم های راه یافته به لیگ قهرمانان و لیگ اروپا و نیز انتخاب تیم های سقوط کننده، غیرممکن خواهد بود.

همچنین اگر فصل نیمه تمام بماند، باشگاه ها بخش قابل توجهی از درآمد خود را به سبب عدم دریافت حق پخش تلویزیونی از دست خواهند داد.

برای نجات فصل، فعلا تنها امید، فصل تابستان است و مهم نیست اگر فصل جاری به فصل بعد متصل شده یا فصل بعد به پاییز و حتی زمستان موکول شود.

از سوی دیگر برگزاری لالیگا در تابستان مشکلاتی چون دمای هوای بالا در مناطقی چون اندولوس را در پی خواهد داشت. شدت گرما به حدی خواهد بود که برای مثال در سویا و گرانادا برگزاری فوتبال با مصائب زیادی روبرو خواهد شد.

به اینها پایان قرارداد برخی بازیکنان در 30 ژوئن را هم اضافه کنید که طبعا به باشگاه های شان تعهدی نخواهند داشت.

 

 

شکنجه واقعی در لالیگا؛ فوتبال بی تعطیلی تا 2021!

 

 

تابستانی بدون استراحت

موکول شدن ادامه لالیگا به تابستان باعث می شود باشگاه های بزرگی چون رئال، بارسا و اتلتیکو از رقابت های بین المللی تابستانی که سرشار از سود بود نیز انصراف بدهند؛ هرچند همین حالا احتمال برگزاری این بازی ها به دلیل شیوع جهانی کرونا غیرممکن به نظر می رسد.

سپس باید دید تقویم بازی های فصل بعد چگونه خواهد بود و اینکه فوتبالیست ها اصلا استراحت تابستانی خواهند داشت یا خیر. از همین حالا می توان حدس زد که تعطیلات زمستانی نیز در کار نخواهد بود و برای اولین بار در تاریخ، لالیگا در ایام کریسمس نیز برگزار خواهد بود.

 

 

شکنجه واقعی در لالیگا؛ فوتبال بی تعطیلی تا 2021!

 

 

خورخه مولینا بازیکن ختافه در این مورد می گوید:« از طرف خودم صحبت می کنم و باید بگویم که بدون شک مجبور به انجام بازی در تابستان و اتمام فصل به هر شکل ممکن خواهیم بود. ما به شرایط خاص و حساس کنونی واقفیم و هر تصمیمی که برای مان بگیرند را قبول خواهیم کرد.»

 

داوید آگانسو رئیس اتحادیه فوتبالیست های اسپانیا هم می گوید:« الان مهمتر از هر چیزی سلامتی و کنترل شیوع کروناست ولی پس از حل این بحران و پایان یافتن لالیگا در تابستان، باید به فکر فصل بعد بود. قطعا تیم ها باید وارد پیش فصل شوند. شروع فصل بدون اینکه بازیکنان استراحت داشته باشند یا اردوی پیش فصل را پشت سر بگذارند، یک ریسک واقعی و کاملا غیرمنطقی خواهد بود.»

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو