توجیه صندوق بین المللی پول برای تعلل در پرداخت وام ۵ میلیارد دلاری به ایران

منبع: طلا

11

1399/1/27

23:11


مدیر بخش خاورمیانه صندوق بین المللی پول گفت: طی سال های اخیر ارتباط محدودی با ایران داشته ایم بنابراین فرآیند بررسی درخواست وام ۵ میلیارد دلاری ایران طولانی شده است.

توجیه صندوق بین المللی پول برای تعلل در پرداخت وام ۵ میلیارد دلاری به ایران

به گزارش سایت طلا ، مدیر بخش خاورمیانه صندوق بین المللی پول گفت این نهاد بین المللی همچنان در حال بررسی درخواست ایران برای دریافت تسهیلات اضطراری 5 میلیارد دلاری است.

وی افزود فرآیند بررسی این درخواست تاحدودی طولانی شده است چرا که ایران طی سال های اخیر ارتباط محدودی با صندوق بین المللی پول داشته است.

ایران رسما خواستار دریافت 5 میلیارد دلار وام از صندوق بین المللی پول برای کمک در زمینه مقابله با شیوع کرونا شده است. این نخستین بار طی بیش از 40 سال گذشته است که ایران چنین درخواستی را مطرح می کند.

برخی تحلیلگران معتقدند صندوق بین المللی پول که مدعی است نهادی اقتصادی و فارغ از گرایشات سیاسی است اکنون در موقعیت سختی قرار گرفته است چرا که نمی تواند توجیهی منطقی برای ندادن این تسهیلات به ایران ارائه دهد.

جهاد آذور مدیرکل بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول در این باره گفت: ما درخواست همکاری ایران را دریافت کرده ایم و با توجه به این که طی سال های اخیر ارتباط محدودی با ایران داشته ایم فرآیند دریافت اطلاعاتی که برای ارزیابی درخواست ایران نیاز داریم طولانی شده است.»

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو