"مخالفم پس من هستم" در بی‌ینال ونیز / اولین نمایش انفرادی یک هنرمند زن در پاویون اتریش

19

1398/3/22

06:48


"مخالفم پس من هستم" عنوان پروژه هنری، ریناته برتلمن (Renate Bertlmann) است که با کیوریتوری فیلیسیتا تون-هون‌اشتاین (Felicitas Thun-Hohenstein) در جیاردینی اثر منتخب ادراه فدرال اتریش در پنجاه و هشتمین بی‌ینال ونیز است.

"مخالفم پس من هستم" در بی‌ینال ونیز / اولین نمایش انفرادی یک هنرمند زن در پاویون اتریش

سرویس تجسمی هنرآنلاین: "مخالفم پس من هستم" عنوان پروژه هنری، ریناته برتلمن (Renate Bertlmann) است که با کیوریتوری فیلیسیتا تون-هون‌اشتاین (Felicitas Thun-Hohenstein) که منتخب ادراه فدرال اتریش است در جیاردینی پنجاه و هشتمین بی‌ینال ونیز به نمایش درآمده است.

پاویون اتریش برای نخستین بار نمایش انفرادی یک هنرمند زن در تاریخ این غرفه را به نمایش گذاشته است. عنوان این پاویون از اصل فلسفی "من فکر می‌کنم، پس هستم" دکارت الهام گرفته شده است. برتلمن تلاش کرده برتری عقل را از بین ببرد و خود را در یک جهان‌بینی عصیانگر توصیف کند. با تصحیح بیشتر این اصل، با عبارت "من عاشقم، پس هستم" با حالت طعنه‌آمیزی به معماری پاویون اشاره می‌‎کند. این رفتار متناقض و ویرانگرانه، اصل رویکرد هنری او را به‌طور خلاصه بیان کرده است.

شکل و محتوای اینستالیشن ریناته برتلمن گل‌های رز است که در حیاط پاویون به نمایش درآمده و به مخاطبان اجازه می‌دهد تا حس دوگانگی وجود خود را تجربه کنند.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو