پرداخت تسهیلات یارانه دار بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان به سرمایه گذاران در اردبیل

8

1398/3/22

12:47


معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از پرداخت تسهیلات یارانه دار بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان به سرمایه گذاران در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محسن مصطفایی، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در بازدید از مراکز فعال شده در اردبیل گفت: در سال گذشته بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه با بهره بانکی پائین در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفت.

وی افزود: در سال گذشته ۱۲۰ واحد تولیدی غیر فعال و نیمه فعال به عرصه تولید و اشتغال بازگشت و برخی از این واحد‌ها چندین سال بود که به صورت غیر فعال به حال خود رها شده بودند و این درحالی است که در حال حاضر شاهد رونق و پویایی این واحد‌ها هستیم.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: تعهد سازمان جهاد کشاورزی برای اشتغال در سال گذشته ۵ هزار نفر بود که توانستیم بیش از سقف تعهداتمان اشتغال را در بخش کشاورزی ایجاد نمائیم.

مصطفایی افزود: برنامه ریزی‌های صورت گرفته در راستای ایجاد اشتغال در سالجاری در راستای دستورالعمل موسوم به تبصره ۱۸ می‌باشد که امسال نیز همانند سال‌های گذشته اساسی‌ترین قدم‌ها در راستای رونق تولید شناسایی و فعال کردن واحد‌های تولیدی نیمه فعال و غیر فعال و راکد با رویکرد ایجاد اشتغال و کارآفرینی می‌باشد.

وی تصریح کرد: بر اساس تاکید استاندار اردبیل بر ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، برنامه ریزی شده است تا در سالجاری ۳۷۰ هکتار از راضی کشاورزی استان اردبیل به زیر کشت انواع محصولات گلخانه‌ای برود.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: بخش توسعه گلخانه‌ها علاوه برافزایش محصول در واحد سطح و مدیریت بهینه در مصرف آب کشاورزی کارآفرینی بسیار در سطح بالا و چشمگیری را دارد که همین امر می‌تواند در بکار گیری جوانان تحصیل کرده در این بخش نقش موثری را ایفا نماید.

مصطفایی گفت: سرمایه گذارانی که علاقمند به سرمایه گذاری در بخش ایجاد گلخانه می‌باشند می‌توانند با مراجعه به مدیریت‌های جهاد کشاورزی محل سکونت خود درخواست کتبی خود را ارائه و پس از طی مراحل قانونی از مزایای تسهیلات کم بهره و مشاوره‌های کارشناسی استفاده نموده و قدم موثری در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال دراستان بردارند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو