«طرح‌های شهری با تأثیر اجتماعی» نیازمند پیوست امنیتی هستند

15

1398/2/27

16:01


مشاور شهردار تهران گفت: نیاز است برای طرح‌ها و برنامه‌های شهرداری که تأثیر اجتماعی دارند، پیوست امنیتی لحاظ شود.

«طرح‌های شهری با تأثیر اجتماعی» نیازمند پیوست امنیتی هستند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی کرمی مشاور شهردار و رئیس‌کل حراست شهرداری تهران در جلسه‌ای که با حضور سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، معاونان، مدیران شهری و ... این منطقه برگزار شد، اظهار کرد: عدم توجیه و آگاه‌سازی شهروندان نسبت به اجرای یک طرح و پروژه، امکان بروز نارضایتی را در جامعه به همراه دارد که نیاز است برای برنامه‌هایی که تأثیر اجتماعی دارند، پیوست امنیتی لحاظ شود تا در راستای آن برنامه‌ریزی و آگاه‌سازی لازم در جامعه انجام شود.

وی قانون گریزی را مشکل دیگر جامعه دانست و گفت: قانون گریزی به دلیل عدم اعتماد مردم به قوانین که ریشه در عملکرد حکومت‌های قبل و پادشاهی داشته در کشور ما شکل گرفته که در حال حاضر مردم عدم اجرای قانون را زرنگی و موفقیت و منافع کوتاه مدت را ارجح به منافع بلند مدت می‌دانند در حالی که رعایت نظم و قانون است که در دراز مدت منافع جمع و کشور را حفظ می‌کند.

کرمی افزود: شهرداری ارگانی است که با بدنه اجتماعی و در خط مقدم با شهروندان ارتباط نزدیک دارد لذا هر گونه شکاف و سوء عملکردی، مردم را دچار یأس و نا امیدی می‌کند برای همین حفاظت و حراست از عملکرد شهرداری تهران، حفاظت از نظام جمهوری اسلامی است.

وی از مسئولین مجموعه شهرداری خواست کارآمدی را مبنای کار قرار دهند و اگر توان اجرای تعهدات را ندارند آن را بر عهده نگیرند چرا که موجب کاهش عملکرد و نارضایتی سیستم و شهروندان می‌شوند.

رئیس کل حراست شهرداری تهران شناسایی بزنگاه و خطرگاه‌ها، پیش‌گیری و اصلاح فرایند‌های کاری که فرصت فساد را به وجود می‌آورند، آموزش و ارتقای آگاهی کارکنان نسبت به قوانین، عقوبت سخت برای متخلفین، ابتکار عمل و کار مضاعف و... را از دیگر موارد لازمه موفقیت و پیشرفت سازمان دانست.

آموزش قوانین مهم‌ترین راهکار واکسینه شدن کارکنان است

شهردار منطقه یک نیز در این جلسه، آموزش را مهم‌ترین راهکار واکسینه شدن کارکنان دانست و گفت: کارکنان شهرداری با آموزش و آگاهی می‌توانند آفات را شناسایی و در مقابل آن‌ها واکسینه شوند.

وی شمال تهران را دارای ارزش افزوده املاک دانست وافزود: ارزش افزوده املاک در بخش ساخت و ساز موجب حضور افراد سودجو در منطقه یک می‌شود که این امر مشکلاتی را در درون و بیرون سازمان ایجاد می‌کند.

موسوی وجود سلامت درونی و بیرونی سازمان را دارای اهمیت بالایی دانست و افزود: باید آفات شناسایی و از بین بروند تا سازمانی سر آمد و سلامت داشته باشیم.

وی ادامه داد: بسیاری از فضا‌های القا شده باعث بروز تخلفاتی در کارکنان می‌شود و سپس آن‌ها قادر به اعتراف به آن‌ها نیستند در حالی که این امر سازمان را در مراحل بعدی حفاظت می‌کند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو