آلمان آموزش نظامیان در عراق را از سر می‌گیرد

منبع: رکنا

12

1398/2/27

16:09


به گزارش رکنا ، ادعای آمریکا در مورد افزایش تهدیدهای گروه‌های منتسب به ایران در عراق موجب شده بود تا برخی کشورها فعالیت‌های خود در عراق را متوقف کنند اما پس از انجام تحقیقات متوجه شده‌اند که ادعای آمریکا درست نبوده است.
یکی از این کشورها آلمان بود که در روزهای گذشته اعلام کرده بود آموزش نظامیان عراقی را متوقف می‌کند اما امروز دویچه وله اعلام کرد: ارتش آلمان قرار است آموزش متوقف شده نظامیان در عراق را دوباره از سر بگیرد.
وزارت دفاع آلمان به سیاستمداران این حوزه در فراکسیون‌های مجلس نمایندگان آلمان (بوندس‌تاگ) توضیح داد که با بررسی مجدد اوضاع امنیتی عراق تشخیص داده شده که شرایط لازم برای تداوم آموزش نظامیان در آن کشور به وجود آمده است.
از قول منابع مطلع ارتش آلمان نقل شده است که این آموزش‌ها طبق برنامه از فردا شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه از سر گرفته خواهد شد. چهارشنبه گذشته خبر تعلیق مأموریت ارتش آلمان در آموزش نظامیان عراقی به دلیل افزایش تنش‌ها در منطقه منتشر شده بود.
در حال حاضر ۱۶۰ نظامی آلمانی در عراق مستقر هستند. حدود ۶۰ تن از این نظامیان در یک مجتمع نظامی در شهرالتاجی واقع در شمال بغداد که آموزش نظامیان عراقی در آنجا صورت می‌گیرد، مستقر هستند. حدود ۱۰۰ نظامی دیگر آلمانی نیز در اقلیم کردستان واقع در شمال عراق استقرار یافته‌اند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو