رونق تولید تنها راه نجات اقتصاد کشور

26

1398/2/27

16:21


رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: اقتصاد امروز کشور به گونه‌ای است که بخش تولید دچار بحران‌هایی است که کشور راه نجاتی جز توجه به بخش تولید و تحقق عملی رونق تولید ندارد.

رونق تولید تنها راه نجات اقتصاد کشور

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در انجمن صنایع غذایی استان فارس با بیان اینکه شرایط امروز کشور شرایط جنگ اقتصادی است و همه مسئولان باید این مهم را درک کنند، اظهار داشت: در شرایط جنگ نمی‌توان مانند شرایط با ثبات برخورد شود لذا امروز که تولید در شرایط حساسی قرار دارد نباید ظلم بیشتری به واحد‌های تولیدی شود.

وی افزود: اقتصاد امروز کشور به گونه‌ای است که بخش تولید دچار بحران‌هایی است که کشور راه نجاتی جز توجه به بخش تولید و تحقق عملی رونق تولید ندارد.

رازقی اظهارداشت: امروز تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما دلسوزترین‌ها در کشور و نظام هستند، زیرا در میدان نبرد و مقابله با تحریم‌ها هستند.

وی بیان کرد: انتظار فعالان بخش خصوصی از دستگاه‌های ناظر بر تولید این است با حفظ خط قرمز سلامت مردم، فضای بیشتری در اختیار واحد‌های تولیدی قرار دهند و این امکان را بدهند که واحد‌های تولیدی به تولید بیشتری بپردازند.

رازقی ادامه داد: تولید کننده و صادرکنندگان ما به لحاظ‌های مختلف در فشار و سختی هستند که همه مسئولان باید در جهت حفظ و سرپا نگه داشتن واحد‌های تولیدی اقدام و همت لازم را داشته باشند.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: تولید مهمترین چرخه است که در طول سال‌ها مورد بی توجهی زیادی قرار گرفته است که تلاش ما در جهت حفظ تولید و مراقبت از سلامت مردم است.

محمد مهدی رزمجویی افزود: حوزه نظارت بر سلامت یکی از بخش‌های پر چالش برای تصمیم گیری است و سخت‌ترین مشکل برای ما در حوزه نظارت بر سلامت، زیرساخت‌ها و نه عدم انطباق با صنعت است.

وی بیان کرد: نگاه ما حمایت از تولید استان است و در این زمینه تلاش‌های ما با رویکرد اصلاحی است ما در استان فارس تلاش کردیم تعامل خوبی با بخش صنعت و واحد‌های تولیدی داشته باشیم.

رزمجویی اظهارداشت: در راستای حمایت از بخش صنعت استان، کمیته ویژه‌ای با عنوان رونق تولید در دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده است که در این کمیته مسایل واحد‌های تولیدی و صنعتی که مشکل و یا محدودیت است، را مطرح و دنبال می‌کنیم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو