قرص پروبیوتیک و فواید مصرف آن

قرص پروبیوتیک و فواید مصرف آن


منبع: آرگا

8

1399/3/5

13:37


باکتری های پروبیوتیک جزء دسته باکتری های خوب و مفید در بدن هستند که در حال حاضر مکمل ها و قرص های آن تولید می شود، از جمله موارد استفاده از این مکمل ها کمک به بهبود و پیشگیری از مشکلات گوارشی و عفونت های دستگاه تناسلی و ادراری در زنان می باشد.

قرص پروبیوتیک و فواید مصرف آن

پروبیوتیک ها به زبان ساده نوعی باکتری مفید برای بدن می باشند، این باکتری ها به ویژه برای دستگاه گوارش بسیار مفید می باشند و برای سلامت روده کمک بزرگی هستند و باعث کنترل رشد باکتریهای خطرناک می شوند.

قرص و مکمل های پروبیوتیک

مکمل ها و قرص های پروبیوتیک در اصل برای خانم ها به منظور سلامت بدن به ویژه واژن آنها ساخته شده اند. مصرف روزانه مکمل های پروبیوتیک باعث سلامت بدن می شود و خطر ابتلا به عفونت های مخمر واژن را کاهش می دهد و با افزایش دادن تعداد باکتری های سالم در مهبل یا واژن باعث می شود تا سطح PH در واژن کمتر شود و بدن سیستم ایمنی قوی در مقابل بیمارهای عفونی و عوامل بیماری زا داشته باشد.

قرص های پروبیوتیک

فوائد مکمل های پروبیوتیک

مکمل های پروبیوتیک علاوه بر سلامت گوارش و دستگاه تناسلی و ادراری دارای فوائد مختلفی می باشد که با آنها آشنا می شویم:

 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بهبود در عملکرد دستگاه گوارشی
 • کاهش دهنده وزن
 • کاهش دهنده کلسترول بد خون
 • کنترل کننده آرتریت روماتوئید
 • تسکین دهنده سندروم روده تحریک پذیر و علائم بیماری التهاب روده
 • تسکین دهنده علائم بیماری سرطان روده بزرگ

شرایط استفاده از قرص های پروبیوتیک

پروبیوتیک ها مزایای بسیار دیگری دارند که در حال بررسی و کشف می باشند، بدون شک استفاده از این محصولات به شکل چشمگیری باعث بهبود سلامت کلی در فرد می شود و بدن را در برابر آسیب ها و عفونت ها و بیماری های مختلفی مقاوم می نماید.

سلامت دستگاه تناسلی زنان با پروبیوتیک

بعضی از سویه های پروبیوتیک موجود در مکمل های پروبیوتیک در زنان توانایی عبور از دستگاه گوارش و جذب در واژن را دارند و در آنجا رشد کرده و کلونیزه می گردند و در واژن موارد زیر را انجام می دهند:

 • اسید لاکتیک و اسید استیک را تولید می نمایند که باعث می شود تا اسیدیته صحیح در مهبل حفظ شود و از مخمر و باکتری ها در مقابل گسترش و عفونت جلوگیری می کنند.
 • حذف مخمر، پاتوژن ها و قارچ های بیماری زا در واژن
 • تقویت کننده سیستم ایمنی به منظور مبارزه با پاتوژن ها

موارد مصرف پروبیوتیک

نحوه انتخاب بهترین مکمل پروبیوتیک

در زمان انتخاب قرص ها و مکمل های پروبیوتیک به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • مکمل باید دارای مقدار زیادی از پروبیوتیک ها به منظور اطمینان از کلونیزاسیون موفقیت آمیز و رشد و تکثیر مناسبی باشد.
 • قرص های پروبیوتیکی زنان باید دارای سویه های خاصی مثل لاکتوباسیلوس رامناسوس و لاکتوباسیلوس روتری باشند که در دستگاه تناسلی خانم ها کلونیزه می شوند.
 • سویه های پروبیوتیکی باید تا قبل از رسیدن تاریخ مصرف به شکل کامل زنده و فعال باشند.

محصولات پروبیوتیک در ایران

قرص های لاکتوفم و لاکتوواژ دو محصول مهم برای زنان هستند که توسط شرکت زیست تخمیر ایران ساخته می شوند و سویه های به کار رفته در آنها متناسب دستگاه تناسلی و ادراری در بانوان می باشد و برای پیشگیری از بیماری های عفونی و درمان آنها در دوران بارداری و یائسگی استفاده می شود.

آشنایی با قرص پروبیوتیک

کمک به درمان اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها

پروبیوتیک ها همچنین باعث بهبود اسهال و درمان اسهال های ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها می شوند. استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک ها باعث دیسبیوسیس یا همان اختلال در روده می شود که در نهایت باعث اسهال می شود،مصرف پروبیوتیک به همراه آنتی بیوتیک ها باعث پیشگیری از این مشکل می شود و از عفونت های مکرر پیشگری کرده و آن را بهبود می دهد. از پروبیوتیک ها به شکل کلی در درمان دیسپیوس استفاده می شود و در بهبود علائم ناشی از آن تاثیر بالایی دارد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو