تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمد جنتی +فیلم

120

1398/3/23

10:37


مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمد جنتی معروف به فرمانده حیدر صبح امروز در تهران برگزار شد.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدمدافع حرم «محمد جنتی» معروف به فرمانده حیدر +فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم محمدجنتی امروز  پنجشنبه، ۲۳ خردادماه از ساعت ۹ صبح از مقابل مسجد حضرت حجت(عج) آغاز شد و هم اکنون در قطعه ۲۶ گلزار شهدای تهران در حال برگزاری است.

مراسم دیدار و وداع با پیکر مطهر فرمانده حیدر مدافعان حرم نیز روز گذشته در معراج شهدای تهران و با حضور باشکوه مردم تهران، اعضای خانواده، دوستان و همرزمان شهید بعد از گذشت دو سال از شهادت شهید محمد جنتی برگزار شد. مراسم وداع با فرمانده تیپ زینبیون با ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) توسط مداح اهل بیت(ع) حاج امیر عباسی همراه بود.

شهید محمد جنتی با نام جهادی حاج حیدر و معروف به «فرمانده حیدر»  بیش از یک سال فرمانده رزمندگان مدافع حرم پاکستانی (تیپ زینبیون) و پیش از آن نیز مدتی فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون سوریه بود.محمد جنتی نهایتاً در ۱۶ فروردین ۹۶در حماه سوریه منطقه تل ترابی به شهادت رسید و همچون حضرت عباس(ع) سر و دستش را فدا کرد و پیکر مطهرش در منطقه ماند. حالا بعد از گذشت۲ سال طی عملیات تفحص پیکر شهدای مدافع حرم در مناطق سوریه، پیکر این شهید نیز کشف شده و به کشور بازگشته است. هویت پیکر او از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

در ادامه ویدئویی از مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدمدافع حرم «محمد جنتی» معروف به فرمانده حیدر را که در بهشت زهرای تهران مشاهده می‌کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو