به‌روزرسان جدید ایکس‌باکس وان و ویژگی‌های آن

منبع: گیم فا

18

1398/2/27

17:36


به‌روزرسان جدید ایکس‌باکس وان و ویژگی‌های آن

امروز به‌روزرسان مربوط به اردیبهشت ۹۸ (می ۲۰۱۹) توسط مایکروسافت (Microsoft)، برای کنسول بازی ایکس‌باکس وان عرضه شد.

این به‌روزرسان شامل پیشرفت‌های بسیار و همچنین قابلیت‌های جدید برای بهبود تجربه‌ی کاربر در محیط نرم‌افزاری کنسول ایکس‌باکس وان می‌باشد.

اولین تغییر در لیست دوستان به وجود آمده است. حال این لیست به شما نشان می‌دهد که دوستانتان در حال تجربه‌ و انجام بازی‌ برروی کدام یک از سه پلتفرم ایکس‌باکس، رایانه‌های شخصی و تلفن‌های همراه هستند. همچنین هر پلتفرم، نماد مخصوص به خودش را خواهد داشت.

تغییر بعدی در بخش پیام‌ها به وجود آمده و براساس گفته‌های مایکروسافت، حال این بخش هوشمندتر از قبل شده است. اکنون بخش درخواست‌های پیام و دوستی، درخواست‌ها را براساس حضور شما در جوامع و گروه‌ها اولویت‌بندی خواهد کرد. همچنین پیام‌های دوستان و اعضای جوامعی که عضوشان هستید، در دسته‌بندی جدا از افراد ناشناس قرار می‌گیرند. به لطف این بهینه‌سازی، حال شاهد در هم ریختگی کمتری در بخش پیام‌ها خواهیم بود. همچنین به لطف این تغییرات، حال می‌توان به راحتی از پیام‌های افراد مزاحم و به اصطلاح Trash Talkها چشم پوشی کرد.

توجه داشته باشید که پس از دریافت این به‌روزرسانی، تمام پیام‌هایی که در گروه‌ها رد و بدل کرده‌اید، پاک خواهند شد. پس بهتر است که از پیام‌های خود از طریق سایت رسمی ایکس‌باکس پشتیبان‌گیری نمائید.

و آخرین ویژگی این به‌روزرسان، ایجاد تغییرات و بهینه‌سازی در بخش نمایش برنامه‌ها و بازی‌ها می‌باشد. حال در حالت مرتب‌سازی برنامه‌ها و بازی‌ها براساس حروف الفبا، واژه‌های «an» ،«a» و «The» حذف می‌شوند. برای مثال سری بازی‌های Witcher از این پس به جای بخش مربوط به حرف «T»، در بخش مربوط به حرف «W» نمایش داده می‌شوند.

این‌ سه بهینه‌سازی و ارتقا، تمام ویژگی‌های آخرین به‌روزرسان کنسول ایکس‌باکس وان بوده‌اند. متاسفانه مایکروسافت اطلاعاتی در رابطه با ویژگی‌های نسخه‌ی بعدی به‌روزرسان این کنسول بازی ارائه نداده است اما به نظر می‌رسد که نباید انتظار چندانی برای یک به‌روزرسانی بزرگ و اساسی در ماه آینده داشته باشیم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو