معرفی برخی امکانات و تغییرات جدید قطعی ساینا فیس لیفت برای اولین بار در چرخان + بخش اول

منبع: چرخان

44

1399/3/8

16:28


مدتی پیش بود که ما در چرخان برای اولین بار تصویری از ساینا فیس لیفت یا ساینا 99 را منتشر کردیم. در آن متن نیز نگاهی کوتاه به مشخصات احتمالی این خودرو پرداختیم. اما هم اکنون با توجه به اخبار و تصاویری که در اختیار داریم، قصد داریم تا در چند بخش امکانات و تغییرات جدید ساینا فیس لیفت را به شما مخاطبین عزیز معرفی کنیم.


اما امروز در این متن قصد داریم تا در خصوص بخش آمپر و افزوده شدن برخی دکمه ها به بخش چپ راننده متنی را ارائه کنیم. همانطور که در زیر تصویر آمپر سرعت سنج ساینا فیس لیفت را برای اولین بار در چرخان مشاهده خواهید کرد، شاهد طراحی جدید کل مجموعه آمپر هستیم. در این بخش نشانگر سرعت و دور موتور کمی به بخش آمپر سایپا شاهین شباهت داشته است. اما آمپر این دو خودرو با هم یکسان نیست. یک مانیتور دیجیتالی نیز به وسط این آمپر نصب شده که کل بخش آمپر نسبت به سابق که در دو مدل بود ساینا اتوماتیک و ساینا دستی متفاوت بود، بهتر و زیباتر شده است. در این نمایشگر که بهتر است بگوییم کامپیوتر سفری خودرو است، اطلاعاتی مانند میزان مصرف خودرو، نشانگر باز یا بسته بودن درب خودرو، میزان دما خودرو، میزان بنزین موجود در باک و … را به راننده داده تا فرد را از وضعیت خودرو آگاه کند.


اما در ادامه تغییرات ساینا 99، میتوان نظم دکمه ها و طبقه بندی آنها را دید. در این مجموعه جای 8 دکمه قرار دارد ولی به جز 3 دکمه، بقیه مکان ها خالی است که احتمالا در آینده امکانات جدیدتری نیز به این خودرو متصل خواهد شد. اما مهم ترین نکته در این میان، دکمه اتولایت است . دکمه اتولایت نشانگر افزوده شدن سنسور نور و بخصوص دی لایت یا همان چراغ روز است. این آپشن بدلیل استانداردهای 85 گانه سازمان استاندارد نصب شده که میتوان این اقدام را قدمی موثر در محصولات سایپا دید.

دکمه های دیگر نیز مانند قبل در محصولات سایپا قرار داشته و فقط در ساینا آپشنال تغییر طراحی و مکان را به خود دیده اند. در کنار این دکمه ها نیز بخش تنظیم ارتفاع چراغ های جلو است که علیرغم وجود خبرهایی مبنی بر اتوماتیک شدن، اما هم اکنون با توجه به نسخه موجود در تصویر میتوان دید که هچنان دستی است.
این امکانات تنها تغییر سایپا ساینا فیس لیفت نسبت به گذشته نیست و در آینده خبرهای جدیدتری از این خودرو را به شما خواهیم داد. پس با ما در چرخان همراه باشید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو