سایپا ظرفیت تولید شاهین را در سال 99 بالا خواهد برد

منبع: چرخان

30

1399/3/9

16:25


به تازگی سایپا میزان هدف گذاری برای میزان تیراژ تولید جدیدترین محصول خود یعنی شاهین را همراه با افزایش ظرفیت اعلام کرد.
با این وجود و براساس دستور مدیرعامل گروه سایپا، با هدف اجرا طرح ویژه کنترل بازار وزارت صمت و ایجاد امکان افزایش تولید آن و همچنین افزایش محصولات سبدی خود، هدف‌گذاری تولید محصول شاهین از ۱۲ هزار دستگاه در سال 99 به ۲۰ هزار و ۲۰۰ دستگاه افزایش پیدا کرد.
تولید انبوه محصول جدید گروه خودروسازی سایپا از تیرماه امسال آغاز شده و به صورت صعودی ادامه پیدا خواهد کرد تا آنجا که تیراژ تولید شاهین در ماه‌های پایانی سال به ۴ هزار دستگاه در هر ماه خواهد رسید.


شاهین (رهام سابق) محصول جدید گروه خودروسازی سایپا به شمار رفته که با موتور توربو شارژ و با حجم ۱۵۰۰ سی سی به بازار عرضه خواهد شد. این موتور 8 سوپاپه بوده و توانایی تولید 108 اسب بخار، قدرت و 165 نیوتن متر، گشتاور را دارد. این خودرو علاوه بر برخورداری از ملزومات استانداردهای ۸۵گانه مانند ترمز ABS، کیسه هوا، چراغ روز و … در تیپ‌بندی‌های مختلف به نمایشگر لمسی هفت اینچی، سیستم استارت دکمه ای و ورود بدون کلید، تهویه مطبوع اتوماتیک، سانروف، سیستم روشنایی در روز (دی لایت)، سنسور هشدار موانع در عقب خودرو و دوربین دنده عقب، کروز کنترل، سیستم کنترل فشار باد لاستیک TPMS و فرمان برقی نیز مجهز است.
احتمالا با آغاز و تسریع روند تولید سایپا شاهین در کارخانه جاده مخصوص تهران، پیش فروش این خودرو نیز بزودی آغاز شده و اولین سری نیز از آبان 99 به دست مشتریان خواهد رسید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو