واحد‌های غیرمجاز کشتار دام در تنگاری و دشت روم پلمپ می‌شوند

8

1398/2/27

17:43


مدیرکل دفتر شهری و شورا‌های استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: واحد‌های کشتار دام در تنگاری و دشت روم در صورت عدم تمکین به قانون پلمپ می‌شوند.

واحد‌های غیرمجاز کشتار دام در تنگاری و دشت روم پلمپ می‌شوند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، حسین کاظمی مدیرکل دفتر شهری و شورا‌های استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: متأسفانه در برخی از این واحد‌های کشتار دام، دام‌های بیمار و ضعیف از منطقه ممسنی حمل و در تنگاری و دشت‌روم ذبح شده و به مردم ارائه می‌شود.

وی بیان داشت: ما در تأمین سلامت مردم با کسی تعارف و مماشات نداریم و کشتار غیرمجاز دام متأسفانه سال‌ها است که در منطقه دشت‌روم و تنگاری وجود دارد و در راستای حل این مشکل جلسه‌ای در مسجد تنگاری با مردم برگزار می‌شود.

کاظمی اظهار داشت: در این شرایط اقتصادی و مشکل اشتغال در استان، هیچکس مانع ارتزاق مردم نیست، کسانی آنجا نانی کسب می‌کنند، اما باید به قانون توجه داشته باشند و نباید به سلامت مردم لطمه بزنند.

وی افزود: خون‌آبه و کشتار غیرمجاز دام در دشت‌روم و تنگاری نگران کننده است و مسئولان مرکز بهداشت و دامپزشکی باید در این راستا اقدام کنند.

کاظمی بیان داشت: کشتار غیرمجاز دام در مناطقی همچون سپیدار، دشت دیلگون، مادوان و بلهزار یاسوج نیز وجود دارد، اما در تنگاری این امر بسیار زیاد است که امید است با برنامه‌ریزی انجام شده، کشتار‌ها تحت نظارت دام‌پزشکی انجام شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو