غرق‌شدن ۲ جوان در ۲ حادثه

غرق‌شدن ۲ جوان در ۲ حادثه


منبع: برترین ها

18

1399/3/10

00:11


سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از مرگ دو جوان بر اثر غرق‌شدگی در دو حادثه جداگانه خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با اعلام خبر غرق‌شدن دو نفر در دو حادثه، درباره جزئیات این حوادث اظهار کرد: از ظهر امروز (جمعه 9 خرداد) تا دو، سه ساعت قبل دو مورد حادثه مشابه در دو بخش در شمال‌غربی تهران، مبنی بر غرق‌شدن داخل آب روی داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: مورد نخست حوالی ظهر امروز در جاده وردیج، حوالی روستای وردیج و واریج به سامانه 125 اعلام شد، در محل حادثه یک آب‌بند وجود دارد که برای مهار آبهای سطحی از آن استفاده می‌شود و متعلق به بخشها و ادارات متولی همان کار است.

وی تصریح کرد: ظاهراً چند خانواده برای تفرج به آن منطقه رفته بودند و جوانی حدوداً 17، 18 ساله وارد آب شده و متأسفانه اعلام شده بود که نتوانسته خود را کنترل کند و زیر آب رفته بود که دو ایستگاه به همراه گروه غواصان نجات ویژه سازمان آتش‌نشانی تهران در محل حاضر شده و پس از دقایقی تلاش موفق شدند جسد این شخص را از زیر آب خارج کنند.

ملکی درباره حادثه دوم نیز گفت: حادثه دوم در بالای بزرگراه شهید همت، قسمت روددره کن، (یکی از شاخه‌های فرعی رود کن) که به یک برکه منتهی می‌شود، روی داده بود و اعلام شد یک جوان حدوداً 25 ساله افغانستانی برای شنا به همراه دوستان خود وارد آب شده اما متأسفانه خارج نشده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران ادامه داد: در این حادثه نیز دو ایستگاه به همراه گروه غواصان نجات ویژه سازمان آتش‌نشانی تهران در محل حاضر شده و پس از مدتی تلاش موفق به خارج کردن جسد این شخص شدند.

وی بیان کرد: در محل حادثه دوم، بنرهایی مبنی بر خطر غرق‌شدن و ممنوعیت شنا نصب شده و اطلاع‌رسانی صورت گرفته بود اما متأسفانه برخی افراد به این علائم توجهی ندارند.

ملکی عنوان کرد: شهروندان به این علائم هشداردهنده توجه لازم داشته باشند، کارشناسان پس از بررسی جوانب اقدام به نصب بنر و هشدار در زمینه غرق‌شدگی می‌دهند همچنین دستگاه‌های مسئول درباره نظارت بر آبگیرها و آب‌بندها مخصوصاً در بخشهای خارج از شهر باید اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند یا محل را محصور کنند به نحویکه افراد در جریان خطرات قرار گیرند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه همیشه در این ایام سال حوادث اینچنینی در تهران یا خارج از تهران شاهد هستیم، گفت: از خانواده‌ها تقاضا داریم که خود نیز نظارت کافی داشته باشند تا خاطره تلخی برای آنها باقی نماند.

غرق‌شدن ۲ جوان در ۲ حادثه

غرق‌شدن ۲ جوان در ۲ حادثه

غرق‌شدن ۲ جوان در ۲ حادثه

غرق‌شدن ۲ جوان در ۲ حادثه

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو