دسترسی ونزوئلا به ذخایر طلای خود در انگلیس برای خرید غذا و لوازم پزشکی

منبع: طلا

15

1399/3/10

00:55


ونزوئلا با آمریکا به توافق رسیده تا از طلای خود در بانک مرکزی انگلیس برای خرید غذا و لوازم پزشکی طی بحران شیوع ویروس کرونا استفاده کند.

دسترسی ونزوئلا به ذخایر طلای خود در انگلیس برای خرید غذا و لوازم پزشکی

به گزارش سایت طلا به نقل از راشا تودی، ونزوئلا با آمریکا به توافق رسیده تا از طلای خود در بانک مرکزی انگلیس برای خرید غذا و لوازم پزشکی طی بحران شیوع ویروس کرونا استفاده کند.

 این خبر دو هفته پس از آن منتشر شد که بانک مرکزی ونزوئلا علیه بانک مرکزی انگلیس برای پس گرفتن بیش از یک میلیارد دلار طلای خود اقدام قانونی کرده بود.

 انگلیس از استرداد طلای ونزوئلا خودداری می‌کند چون دولت نیکلاس مادورو را به خاطر تخلف در انتخابات 2018 به رسمیت نمی شناسد.

 رئیس بانک مرکزی ونزوئلا اعلام کرد طبق این قرارداد منابع مالی حاصل از فروش این طلا مستقیماً به برنامه توسعه سازمان ملل منتقل می شود تا اطمینان حاصل شود از آن برای مقاصد دیگر استفاده نمی شود. ولی وی مقدار فروش این طلا توسط بانک مرکزی انگلیس را ذکر نکرد.

بانک مرکزی انگلیس دومین نهاد ذخیره سازی طلا در جهان پس از بانک فدرال رزرو نیویورک است. این بانک حدود 250 میلیارد دلار ذخیره طلا دارد که مربوط به کشورهای بسیاری از جهان از جمله ونزوئلا می شوند. بانک مرکزی انگلیس از 2018 بارها درخواست ونزوئلا برای استرداد طلای ونزوئلا را به تعویق انداخته است. این بانک انگلیسی در ژانویه مانع برداشت 1.2 میلیارد دلار از ذخایر طلای این کشور شد. مقامات آمریکا خواستار قطع دسترسی ونزوئلا به سرمایه های خارجی آن شده بودند.

 طبق اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز، تا روز پنج شنبه 1245 مورد ابتلا به ویروس کرونا و 11 مرگ ناشی از این ویروس در ونزوئلا گزارش شده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو