چگونه هزینه های هتل را کنترل کنیم؟

چگونه هزینه های هتل را کنترل کنیم؟


منبع: نوداد

11

1398/2/27

18:02


راه های صرفه جویی در هزینه های هتل، کوله پشتی: یکی از بزرگترین دلایلی که مانع از سفر رفتن می شود، هزینه های آن است.

اگر با خودروی شخصی به سفر بروید، هزینه ی گاز یا بنزین، همچنین فرسایش آن، اگر با هواپیما به سفر بروید، هزینه ی بلیط آن ذهن شما را درگیر می کند. اما مهم نیست به کجا و یا با چیز می روید، یکی از بزرگترین و مهم ترین هزینه هایی که در سفر با آن روبرو خواهید شد، هزینه ی اقامت است. در این مقاله چندین راه پنهان برای مدیریت هزینه در هتل وجود دارد، پس آنرا از دست ندهید:

۱. به زبان خودشان با مسئول رزرو هتل صحبت کنید:در اینجا منظور از زبان، زبان محلی یک کشور نیست. بلکه زبان تاثیر گذار به هنگام رزرو است. مثلا هنگام رزرو اتاق نپرسید که بهترین قیمت کدام است، بپرسید که ارزان ترین قیمتی که می توان اتاق ررزو کرد را به شما بگویند. این عبارت ساده باعث می شود تا برای حفظ مشتری، بهترین نرخ را ارائه دهند.

۲. جرات پرسیدن داشته باشید هنگام رزرو هتل و یا چک کردن از مسئولین هتل در رابطه با هزینه ی مباحثی نظیر: تنقلات مینی بار، سرویس اتاق، فیلم و... سوال بپرسید. معمولا اتاقی که رو به دریا باشد، بالکن بزرگتری داشته باشد و یا به استخر نزدیکتر باشد، هزینه ی بیشتری را به خود اختصاص می دهد. معمولا هتلدار ها در مورد این مسائل به شما پیشنهاداتی می دهند و شما را کاملا راهنمایی می کنند، اما در فصل های پرمسافرت ممکن است به دلیل مشغله کاری فرصت چنین کاری نداشته باشند یا فراموش کنند. پس این وظیفه ی شماست که در رابطه با موارد ذکر شده سوالاتی بپرسید. ۳. در زمان مناسب با مسئولین رزرو گفتگو کنیددانستن زمان مناسب برای صحبت خود یک مورد کلیدی است. مشاهده کنید در چه ساعتی رفت و آمد ها کمتر است و خود کارمندان نیز کار زیادی ندارند تا به سوالات شما دقیق و با حوصله جواب دهند. معمولا ساعات میانی ظهر لابی ها خلوت تر و مسئولین کار کمتری دارند پس می تواند رمان مناسبی باشد.

چگونگی سرویس هتل

پرسش از مسئول رزرو هتل

۴. از امتیاز و تخفیف عضویت استفاده نماییدگاهی ممکن است شرکت شما با هتلی قرار داد داشته باشد و یا شما به عنوان دانش آموز از تخفیف برخوردار باشید و یا دارای شرایط ویژه ای باشید و در هتلی که به آن مراجعه کرده اید برای شما تخفیفی در نظر گرفته باشند. به این موارد به خوبی دقت کنید.

مرورگر خودرا برای رزرو تنظیم کنید

۵. مرورگر خود را تنظیم کنیداگر به صورت اینترنتی و آنلاین در حال رزرو باشید، خواهید دید که با مراجعه ی بعدی به سایت هتل، قیمت ها با قیمت اولیه تفاوت داشته و بیشتر است. این به این دلیل است که سایت ها از کوکی ها استفاده کرده و رفتار مشتریان را مورد بررسی قرار می دهند. بهتر است که سیستم خود را در حالت ناشناس قرار داده تا توسط سایت ها شناسایی نشوند. ۶. قدر رسانه های اجتماعی را بدانیدمعمولا این روز ها تبلیغات زیادی در رابطه با هتل ها در رسانه های اجتماعی مشاهده میکنید. ممکن است نظرات خوب یا بد مردم را نیز در زیر این تبلیغات ببینید. اگر تصمیم به رزرو دارید حتما در رابطه با نظر های بد سوال بپرسید تا ببینید این مسائل حل شده و آیا هتل تعهدی به شما میدهد. ۷. حواستان به دوره های تخفیف باشدهمیشه اینطور نیست که اگر اتاقی را با قیمت پایین تر رزرو می کنید، حتما بدتر است. ممکن است در دوره ی تخفیفات و یا مناسبت های خاص باشد که اتاق را با هزینه ی کمتر اجاره می دهند. این مهم نیست که اتاق بزرگ یا کوچک، روبه دریا و یا دارای بالکن بزرگی است یا خیر، باز هم در رابطه با امکاناتی قرار است در اختیار شما بگذارند و هزینه های آن سوال کنید.

رسانه های اجتماعی و هتل

تخفیف در هتل

هتل های زنجیره ای را فراموش کنید

هتل های زنجیره ای را فراموش کنیداگر شما به صورت انفرادی سفر می کنید، اقامت در هتلی کوچکتر و یا خوابگاه، به طرز شگفت آوری هزینه های شما را کاهش خواهد داد. این به این دلیل است که هم هزینه ی هتل های زنجیره ای بالاتر است و هم تخفیفی برای شما در نظر نمی گیرند، اما در هتل های کوچکتر می توانید برای کاهش قیمت مذاکره داشته باشید.

ررزو سایر اقامتگاه ها به جای هتل

ررزو سایر اقامتگاه ها به جای هتلبه منظور کاهش هزینه ها، می توانید حتی به جای ررزو هتل، آپارتمان و یا سوئیتی اجاره کنید. مطمئن باشید که هزینه ی آن از هزینه ی رزرو یک اتاق در هتل ارزانتر است.

از تمامی امکانات هتل استفاده کنید

از تمامی امکانات هتل استفاده کنیددر بسیاری از هتل ها، سرویس صبحانه به صورت رایگان ارائه می شود، اما ممکن است شما آنرا ندانید. پس حتما در این مورد سوال کنید تا دقیقا مطمئن شوید و مجبور به پرداخت هزینه ی گزاف صبحانه نشوید.

مترجم:سحر مردانه  | منبع: www.komando.com  | www.jetsetter.comمطالب مشابه


ویدئو