آغاز ساخت شاسی اولین هنسی ونوم F۵

آغاز ساخت شاسی اولین هنسی ونوم F۵


منبع: نوداد

12

1398/2/27

18:02


هنسی پرفورمنس اعلام کرد کار ساخت اولین شاسی فیبرکربنی هایپرکار ونوم F۵ را آغاز کرده است.

این کمپانی تگزاسی اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۷ از این خودرو رونمایی کرد. البته هنوز پروتوتایپ آماده ی تولید این خودرو روانه ی جاده ها نشده اما جان هنسی اخیراً اعلام کرده این کار در حال انجام است.

درحالی که هنسی ونوم GT قبلی بر پایه ی محصولات لوتوس ساخته شده بود اما F۵ طراحی خاص خود را داراست. این خودرو نه تنها از شاسی بلند سبک وزن و فیبر کربنی قوی ای سود می برد بلکه نیروبخشش هم پیشرانه ی ۸ سیلندر ۷.۶ لیتری توئین توربو با قدرت بیش از ۱۶۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۷۶۰ نیوتون متری می باشد. جان هنسی مدیر اجرایی این شرکت پرآوازه قبلاً تأیید کرده بود پیشرانه ی ونوم F۵ در قدرت فراتر از ۲۰۰۰ اسب بخار هم تست شده است!

آغاز ساخت شاسی اولین هنسی ونوم F5

با این میزان قدرت و گشتاور فوق العاده بالا، هنسی اهداف پرفورمنس قابل توجهی را برای خود ترسیم کرده است. همه می دانیم که این برند به دنبال شکستن مرز سرعت ۱۸۲ کیلومتر در ساعت بوده و شاید به سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت هم حمله کند. هنسی همچنین ادعا می کند این خودرو در کمتر از ۱۰ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

آغاز ساخت شاسی اولین هنسی ونوم F5

آغاز ساخت شاسی اولین هنسی ونوم F5

آغاز ساخت شاسی اولین هنسی ونوم F5


خب پس درحالی که بوگاتی گفته علاقه ای به ثبت رکوردهای سرعت جدید ندارد اما هنسی و برخی رقبای دیگر به اعداد اهمیت زیادی می دهند. برای مثال می توان به کونیگ زگ اشاره کرد که رکوردهای زیادی را در این زمینه بر جای گذاشته است.


تصویری


ویدئو