شماره تلفن های یازده رقمی در ژاپن، در حال اتمام است

منبع: نوداد

12

1398/2/27

18:02


به دنبال توسعه ی اینترنت اشیاء و نگرانی از اتمام شماره تلفن های یازده رقمی، دولت ژاپن تا سال ۲۰۲۱، شماره تلفن های ۱۴ رقمی عرضه خواهد کرد.

تایمز ژاپن، تعداد شماره تلفن های ۱۱ رقمی ژاپن در حال اتمام است. این کشور برای برطرف کردن نگرانی از اتمام شماره تلفن های یازده رقمی تا سال ۲۰۲۲، به دنبال انتشار ۱۰ میلیارد شماره ی ۱۴ رقمی تا سال ۲۰۲۱ است. رشد زیاد دستگاه های IoT (اینترنت اشیاء) در ژاپن که خود به سیم کارتی جداگانه نیاز دارند، تقریبا تمام شماره تلفن های ۱۱ رقمی عرضه شده در کشور  را به خود اختصاص داده است. انتظار می رود با ارائه ی شبکه های ۵G در سال ۲۰۲۰، شماره تلفن های بیش تری نیز نسبت به وضع فعلی مورد استفاده قرار گیرد.

طرح وزارت ارتباطات ژاپن مبنی بر انتشار شماره تلفن های ۱۴ رقمی توسط سه اپراتور اصلی تلفن کشور یعنی ان ان تی (NTT Docomo Inc)، کی دی دی آی (KDDI Corp) و سافت بنک (SoftBank Corp) پذیرفته شده است. شماره تلفن های ۱۱ رقمی موجود با پیش شماره های «۰۹۰»، «۰۸۰» و «۰۷۰» عرضه می شوند. در سال ۲۰۱۷ نیز این کشور ۸۰ میلیون شماره تلفن با پیش شماره ی «۰۲۰» برای دستگاه های IoT منتشر کرد که تاکنون تقریبا نصف این شماره ها استفاده شده اند.

احتمالا ژاپن تنها کشوری نیست که با کمبود شماره تلفن برای دستگاه های جدید مواجه می شود.  سال گذشته، تعداد دستگاه های IoT در جهان از تعداد موبایل ها بیشتر شد. همچنین در سال ۲۰۰۸، تعداد دستگاه های ارتباطی از تعداد انسان ها بیشتر شده است و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰، بیش از ۵۰ میلیارد دستگاه ارتباطی در جهان وجود داشته باشد.

شماره های ۱۰ و ۱۱ رقمی از اواخر دهه ی ۹۰، هم زمان با ظهور اینترنت و موبایل در آمریکای شمالی، معمول شدند. حتی در سال ۲۰۰۱، روزنامه ی نیویورک تایمز از افزایش شماره های فرسوده (number exhaustion) به خاطر نیاز نیویورکی ها به کد محلی جهت تماس داخل شهری انتقاد کرد. ارائه ی اینستاگرام و مسنجر فیسبوک، جایگزین شماره تلفن های زیادی برای نسل Z  و هزاره (نسل جوانی که بعد از سال ۲۰۰۰ به دنیا آمده اند) شده است. به نظر می رسد حداقل امروزه، دیگر با مشکل شماره های فرسوده مواجه نیستیم.مطالب مشابه


تصویری


ویدئو