ان بی سی نیوز: ادعاهای ترامپ علیه ایران در اروپا هم خریدار ندارد

11

1398/2/27

18:05


پایگاه خبری ان بی سی نیوز آمریکا در مطلبی نوشت: ادعاهای اخیر دولت ترامپ علیه ایران در اروپا هم خریدار ندارد.

ان بی سی نیوز: ادعاهای ترامپ علیه ایران در اروپا هم خریدار ندارد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، پایگاه خبری ان بی سی نیوز آمریکا در مطلبی نوشت: ادعاهای اخیر دولت ترامپ علیه ایران در اروپا هم خریدار ندارد.

پایگاه «ان‌بی‌سی‌نیوز» در گزارشی نوشت چهارشنبه وزارت خارجه آمریکا به تمامی کارکنان غیرضروری سفارت خود در عراق دستور داد ساختمان سفارت در بغداد و کنسولگری آمریکا در اربیل را ترک کنند. چندی قبل‌تر «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت آمریکا اطلاعاتی دریافت کرده که نشان می‌دهد ایران یا نیروهای نیابتی این کشور قصد حمله به منافع آمریکا را دارند. علی‌رغم این، یک ژنرال انگلیسی که معاون فرمانده ائتلاف ادعایی آمریکا ضد داعش است این ارزیابی‌ها را زیر سوال برد و گفت شاهد افزایش خطر نیروهای هم‌پیمان با ایران در عراق و سوریه نیست.

«کریس گیکا»، چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: «شاهد افزایش تهدید از طرف نیروهای تحت حمایت ایران در عراق و سوریه نیستیم. البته از حضور آنها مطلعیم و رصدشان می‌کنیم.»

وی افزود: «چندین گروه شبه‌نظامی در عراق و سوریه وجود دارند، اما ما نشانه‌ای درباره اینکه در مرحله فعلی تهدیدهای آنها افزایش یافته، مشاهده نمی‌کنیم.»

«هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان هم چهارشنبه گفت در گفتگو با «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا به او گفته که راهبرد یکجانبه افزایش فشار بر ایران غیرمعقول است.

حتی در داخل خود آمریکا هم ادعاهای دولت ترامپ علیه ایران تا بدین لحظه متقاعدکننده نبوده و نمایندگان کنگره خواستار توضیح دولت در یک جلسه محرمانه درباره ماهیت اطلاعات ادعایی درباره ایران هستند.

چندین سناتور با نگارش نامه‌هایی به «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا و دونالد ترامپ آنها را از سیاسی‌کردن اطلاعات برحذر داشته‌اند. «صنم وکیل»، عضو اندیشکده چتم‌هاس گفت: «اروپایی‌ها سرانجام باورشان این است که دولت ترامپ، یک بحران ساختگی ایجاد کرده و این بحران آنها را از پرداختن به مسائل دیگری که برای امنیت اروپا مهم هستند بازداشته است.»

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو