آیا قطع شدن دایرکت اینستاگرام حقیقت دارد ؟

منبع: کولاک

15

1398/2/27

18:11


مجله اینترنتی کولاک : اینستاگرام نرم افزاری محبوب میان کاربران ایرانی است و در میان کاربران ایرانی از رده سنی ۱۰ سال تا ۸۰ سال به بالا عضو فعال دارد .

قابلیت دایرکت در اینستاگرام چیست ؟

بیشتر کاربرد اپلیکیشن اینستاگرام مبتنی بر انتشار مطالب آموزشی ، ورزشی ، سرگرمی ، هنری ، اخبار ، موسیقی و … است .

مردم از طریق اینستاگرام  با سلبریتی ها مورد علاقه شان به صورت مستقیقم رابطه دارند و از اوضاع و احوال آن ها با خبر می شوند .

دایرکت اینستاگرام  چند سالی هست که فعال است و کاربران اینستاگرام  از آن بهره می برند ، در دایرکت کاربران به صورت خصوصی با یکدیگر چت می کنند و این گفتگو به صورت محرمانه باقی خواهد ماند و کسی از آن با خبر نمی شود .

ماجرای قطع شدن دایرکت اینستاگرام چیست ؟

به نظر می رسد شرکت فیس بوک به عنوان شرکت مادر اینستاگرام قصد دارد پیام رسان مستقل اینستاگرام را که در قالب دایرکت در دسترس بود تعطیل کند. این برنامه کمک می کرد که برخی کاربران از طریق دوربین برای ارسال پیام های مستقیم در اینستاگرام اقدام کنند. 

اخیرا اینستاگرام به کمک اعلانی این موضوع را با مخاطبان در میان گذاشته و نوشته است: برای مدتی ما از دوربین های گوشی برای ارسال پیام های اینستاگرام استفاده می کردیم اما از ماه آینده، از برنامه« Direct Support» پشتیبانی نخواهیم کرد.
این برنامه نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد، مشابهت های زیاد برخی از قابلیت های اینستاگرام مثل استوری و دایرکت به برنامه های اسنپ چت در این برنامه نیز مشهود بود. اسنپ چت نیز فیلترهایی دارد و از طریق دوربین خود با مخاطبان ارتباط برقرار می کند.
اینستاگرام به صراحت گفته است که چرا آزمایش این برنامه یعنی دایرکت مستقیم را به پایان می رساند. به نظر می رسد علت اصلی این موضوع عدم موفقیت این برنامه در سطح جهانی است. بسیاری از کارشناسان حدس می زدند راه اندازی برنامه دایرکت مستقیم، نقبی است به ایجاد یک برنامه مستقل از اینستاگرام،اما به نظر می رسد این ایده هرگز اجرایی نخواهد شد./انتخاب

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو