صحنه هایی از اعتراضات خیابانی در آمریکا که پربیننده شدند + ویدیو

منبع: روزیاتو

11

1399/3/12

23:01


جورج فلوید

چند روزی می شود که مردم شهرهای مختلف آمریکا در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست به دست پلیس دست به اعتراض زده اند و به خیابان ها آمده اند. ماجرا از این قرار است که جورج فلوید قصد داشته یک اسکناس ۲۰ دلاری تقلبی را در یک مرکز خرید خرج کند که صاحب فروشگاه با پلیس تماس می گیرد و نیروهای پلیس بلافاصله این مرد ۴۶ ساله را دستگیر می کنند.

پلیس مدعی شده که جورج فلوید تحت تاثیر مصرف مواد بوده و در برابر آنها مقاومت کرده است؛ به همین خاطر بعد از آنکه به دستانش دستبند می زنند و او را روی زمین می خوابانند، یکی از افسران زانوی خود را برای مدت ۸ دقیقه روی گردن او قرار داده و فشار می دهد که در نهایت این اقدام باعث خفگی و مرگ فلوید می شود.

به دنبال مرگ این سیاهپوست بسیاری از آمریکایی های آفریقایی تبار در شهرهای مختلف آمریکا به خیابان می آیند تا نسبت به تبعیض نژادی و قتل سیاهپوستان به دست پلیس های سفید پوست اعتراض کنند. حالا کنترل شهر مینیاپولیس از دست فرماندار خارج شده و جمعیت معترضان حتی مقابل کاخ سفید نیز دیده می شوند. گفته شده شب گذشته به خاطر این تجمعات ترامپ برای مدتی در پناهگاه زیرزمینی پنهان شده تا از خشم معترضان در امان بماند. اما اعتراضات به مرگ جورج فلوید صرفا مختص به آمریکا نبوده و براساس خبرها امروز سیاهپوستان انگلستان نیز در لندن به خیابان ها آمده اند.

اما همانطور که اشاره کردیم اعتراضات در اغلب شهرهای آمریکا به خشونت کشیده شده و حالا این شهرها صحنه رویارویی مردم خشمگین و نیروهای پلیس هستند. در ادامه این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ویدیوهای ماندگار و پربیننده از درگیری های خیابانی این روزهای آمریکا و پیامدهای مرگ جورج فلوید.

لحظه مرگ جورج فلوید توسط پلیس آمریکا

زیرگرفته شدن معترضان به مرگ جورج فلوید در آمریکا

هجوم یک کامیون به جمعیت سیاهپوستان معترض در آمریکا

زیرگرفته شدن معترضان نیویورکی توسط ماشین های پلیس

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو